Майже половина українців хоче повернути смертну кару

Протягом останніх двох років кількість українців, які виступають за повернення смертної кари, скоротилася більш, ніж на 15%.

42,7% українців виступають за відновлення в державі смертної кари за тяжкі злочини проти особистості. Про це свідчать дані соціологічного дослідження, проведеного Інститутом Горшеніна.

В той же час, за останні два роки кількість прихильників страт за тяжкі злочин в Україні зменшилася. За даними дослідження Інституту Горшеніна, проведеного в лютому 2007 року, повернення до смертної кари вважали за доцільне 58,7% українців.

Згідно з цьогорічним опитуванням, 34,4% респондентів вважають, що за жодних умов не можна відновлювати страту в Україні (у 2007 році – 26,1%).

Страчувати за виробництво й розповсюдження наркотиків вважають за правильне 16,6% українців, страчувати держчиновників за хабарі в особливо великих розмірах пропонують 12,5% опитаних.

На думку 5,3% українців, необхідно страчувати за розкрадання державного майна в особливо великих розмірах. Страту за державну зраду підтримують 2,7%, за інші злочини – 4,4% опитаних. Важко відповісти на це питання 3,1% громадян.

Категорично проти легалізації евтаназії (припинення життя хворого з лікарською допомогою) виступають 40,1% українців. Для порівняння, за даними дослідження Інституту Горшеніна, проведеного з 1 по 10 листопада 2007 року, вважали евтаназію неприпустимою за жодних умов 52,3% опитаних українців.

Вважають за можливе застосування евтаназії у разі невиліковних хвороб, що завдають хворому страждань, 38,2% респондентів.

Дотримуються думки, що евтаназія повинна проводитися за бажанням будь-якої людини без пояснення нею причин такого бажання, 18,4% респондентів, у разі довготривалої коми – 7,3%, в старості після певного віку – 3,3%.

Важко визначити позицію з даного питання 4,2% опитаних громадян.

Телефонне опитування Інституту Горшеніна проводилося з 1 по 13 серпня. Загалом було опитано 1000 респондентів у віці від 18 років у всіх обласних центрах України. Квотами були регіон проживання, стать і вік респондентів.

Нагадаємо, протягом останніх років відновити смертну кару за особливо тяжкі злочини пропонували представники Комуністичної партії.

У березні 2008 року Верховна рада відмовилася підтримати відповідний законопроект.

В той же час, за відновлення страт в Україні висловлювався і міністр внутрішніх справ Юрій Луценко.

Читайте також:

Комуністи пропонують відновити смертну кару

Луценко хоче розстрілювати

У Китаї розстріли замінять смертельними ін'єкціями

Італія скасувала смертну кару

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: