Міноборони запевнило, що українці у Кот-д’Івуарі нікого не вбили

Перед виконанням завдання командирами авіаційних екіпажів було здійснено розвідку району розташування цілей. Цивільного населення та військового персоналу в районі цілей не було.

Дії українських екіпажів вертольотів Мі-24 у Кот-д’Івуарі мали продемонструвати готовність військ ООН застосовувати зброю для самозахисту, захисту мирного населення та рішучість намірів щодо підтримання миру. Про це повідомили у Департамент преси та зв’язків із ЗМІ Міністерства оборони.

Там також наголосили, що під час застосування вертольотів Мі-24 жодна людина не постраждала.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що українські вертолітники у Кот-д’Івуарі вперше застосували зброю, здійснивши обстріл з 30-міліметрових авіаційних гармат складу зі зброєю у місті Абіджан.

Як розповіли наразі у Міноборони, 4 квітня близько 17.00 за місцевим часом відповідно до бойового розпорядження командувача Операції ООН в Кот-д’Івуарі генерал-майора Берена Гнакуде два вертольота Мі-24П зі складу авіаційної групи 56-го окремого вертолітного загону із застосуванням стрілецько-гарматного озброєння уразили дві цілі - військову техніку в укритті та склад боєприпасів - на території колишньої військової бази “Акуедо” у місті Абіджан.

Зазначені дії проводилися у рамках Операції ООН у Кот-д’Івуарі зі взяття під контроль Абіджана, знищення вогневих позицій, підконтрольних антидержавним силам, які з 31 березня щоденно обстрілювали штаб-квартиру Місії ООН у Кот-д’Івуарі, що розташована в готелі “Сіброко”, із застосуванням стрілецької зброї та мінометів.

Перед виконанням завдання командирами авіаційних екіпажів було здійснено розвідку району розташування цілей. Цивільного населення та військового персоналу в районі цілей виявлено не було. Для уникнення людських втрат вертольотами Мі-24П було проведено суто “точкові” дії безпосередньо по визначених військових об’єктах із застосуванням стрілецько-гарматного озброєння.

Таким чином, наголосили у відомстві, застосування вертольотів носило демонстраційний характер з метою продемонструвати готовність військ ООН застосовувати зброю для самозахисту, захисту мирного населення та рішучість намірів щодо підтримання миру.

У Міноборони також зазначили, що дії українських вертольотів, професіоналізм льотних екіпажів високо оцінені Місією ООН в Кот-д’Івуарі. За твердженням цивільного та військового керівництва Місії, українські військові вертольотчики, уразивши визначені цілі, попередили значні втрати серед місцевого населення.

Місія ООН у Кот-д’Івуарі також відзначила, що ці дії були проведені у суворій відповідності до норм Міжнародного гуманітарного права та керівних документів ООН.

Читайте також:

РФ втрутилася у нову війну в Африці: її роздратували Саркозі та ООН

Атакований миротворцями ООН президент Кот-д'Івуару попросив перемир'я

Жертвами "президентської різанини" в Кот-д'Івуарі стали більше 1000 людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: