Москва відмовилася фінансувати Чорноморський флот в Севастополі

Міська дума Москви анулювала кошторис ключової міжнародної програми Юрія Лужкова - фінансування Чорноморського флоту Росії в Севастополі.

Мер Москви Сергій Собянін продовжує позбавлятися від спадщини свого попередника Юрія Лужкова. Відтепер російська столиця більше не фінансуватиме Чорноморський флот РФ у Криму.

Міська дума російської столиці затвердила поправки до бюджету міста на 2011 рік, анулювавши кошторис ключової міжнародної програми Лужкова - фінансування Чорноморського флоту Росії в Севастополі.

Таким чином виконавець програми, фонд "Москва-Севастополь", позбувся 2,4 млн доларів, раніше виділених у бюджеті на 2011 рік, пише газета "КоммерсантЪ-Україна".

Як сказали журналістам в штабі Чорноморського флоту ВМФ РФ, вони жалкують про анулювання бюджету, бо хоча "допомога надавалася і не така вже величезна, її буде не вистачати - насамперед ветеранам і сім'ям військовослужбовців".

Член комітету Держдуми у справах СНД Костянтин Затулін вважає поправки "бездумним рішенням, прийнятим формальними, бездушними людьми".

"Що, це сильна економія, яка серйозно покращить життя москвичів? Так москвичі і не помітять цього, а ось в Севастополі втрату дуже помітять", - заявив він.

Юрій Лужков надавав допомогу Чорноморському флоту з 1994 року, коли за його ініціативою було створено цей фонд.

З 2004 року урядом Москви регулярно приймалися трирічні цільові програми виділення субсидій фонду. Кошти спрямовувались на ремонт казарм, будівництво шкіл у Севастополі для дітей моряків, виплату зарплат вчителям.

Рекорд фінансування був вставлений в 2008 році - 160 млн руб. (5,4 млн доларів; будівництво житла для моряків, дорогі медичні операції і турпутівки для сімей військовослужбовців).

Як випливає з нормативних документів мерії, кошти направлялися навіть на організацію бойових чергувань великого протичовнового корабля "Керч" і ракетного крейсера "Москва" в Середземному морі.

При цьому Лужков регулярно відвідував Крим і не приховував, що ця програма для нього - ресурс політичний. Так, він неодноразово висловлювався про долю Севастополя з нападками на адресу української влади. У червні 2008 року Київ навіть оголосив Юрія Лужкова персоною нон ґрата, після того як той закликав поставити питання про повернення міста Росії.

Читайте також:

Росія хоче забрати свій флот з Севастополя через газовий скандал

На посаду прем'єра Криму запропонували Лужкова

Чорноморський флот РФ повністю розрахувався з боргами перед Україною

Україна і Росія готують нові угоди по Чорноморському флоту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: