На Херсонщині спалахнула ворожнеча між українцями та курдами

Курди у херсонському селі з'явилися після армяно-азербайджанського конфлікту на початку 90-х років. Наразі у біженців виникла суперечка з місцевими селянами.

 У селі Дружнє, що на Херсонщині, спалахнула ворожнеча між місцевими селянами-українцями та членами місцевої громади курдів, яки приїхали до України під час армяно-азербайджанського конфлікту.

Як повідомляється, головною причиною сварки став цвинтар, центральну дорогу до якого перекопав один з курдів. Мешканцям села він запропонував заносити небіжчиків з заднього входу.

Натомість, місцеві розцінили це як святотатство. Тим паче, курди своїх родичів ховають окремо.

"Кривдник", натомість, не розуміє, у чому справа, тому що за документами земля його.

Активісти з об'єднання "Свобода", яке виступає проти прав іноземців на українську землю, склали листа до прокуратури зі скаргою на курдську громаду.

У сільраді заявили, що виною всьому – помилка при розпаюванні. Мовляв, село дуже старе, будувалося не за генпланом, і дорогу, через яку виникла суперечка, не було зазначено.

Курда змусили вирівняти дорогу і повернути селу.  Але розбурхані мешканці тепер бояться помсти. Після вуличних бійок із курдами селяни готуються до серйознішого нападу, та, за їх власними словами, сплять озброєні.

Курди, у свою чергу, запевняють, що не мають наміру вступати у силове протистояння.

Нагадаємо, курди - східний народ. Їхня територія, Курдистан, наразі поділена між  чотирма країнами. Це один із найбільших розділених народів у світі. Віросповідання: іслам сунітський та шиїтський, алевізм, езидизм.

Читайте також:

Конституційний суд Туреччини розпустив партію курдів

Інтерпол затримав у Києві підозрюваного в тероризмі курда

Курди відмовились воювати за незалежність від Туреччини

ВідеоСусідські війни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: