На Одещині корови почали вибухати від обжерливості

Селяни намагаються приховати дивну смерть своїх корів, які роздуваються і лопаються як повітряні кульки: люди бояться, що їхнє м'ясо не купуватимуть.

На пасовищах у селах Одеської області корови почали роздуватися, а через кілька годин лопатися як повітряні кульки.

Місцеві мешканці звинувачують у всьому павуків, а ветеринари дивну смерть корів пояснюють просто: треба менше їсти.

"До полудня в однієї корови живіт став роздуватися і дуже скоро став як барабан. Вона, бідолаха, навіть є нічого не могла. Стала як вкопана, очі - скляні. Шкода худобу, а чим допомогти? Викликав господаря. Але нічого зробити ми не встигли. Корову просто розірвало на наших очах! Жах!", - розповів пастух Олексій Лавров.

Як виявилося, подібне траплялося і в інших селах Одеської, Миколаївської, Хмельницької областей. Проте люди не хочуть це розголошувати. Селяни кажуть, що таку корову швидко розбираються і продають і бояться, що люди не купуватимуть м'ясо, якщо знатимуть, що ця корова "вибухнула".

Власники худоби впевнені, що корів гублять павуки, яких ті з'їдають разом з травою. Біологи підтвердили, що тарантули та каракурти отруйні для корів, проте тварини від цього вибухати не будуть.

На думку ветеринарів, цей діагноз називається тімпонія рубця. "Через порушення травлення, викликаного великим об'ємом з'їденого свіжого корму, трьохкамерний шлунок корови роздувається. В результаті бродіння він наповнюється вуглекислим газом і метаном", - пояснив лікар-ветеринар Олександр Григор'єв.

Саме тварина впоратися з цим не може, адже стравохід закритий. Корова відчуває больовий синдром, і якщо їй вчасно не надати допомогу - випустити повітря - вона загине. А щоб запобігти цій хворобі, потрібно стежити за коровами, щоб вони не об'їдалися.

Читайте також:

Студенту із Сум відірвало голову вибухом жуйки в роті

Британські корови дають більше молока під комедії Шекспіра

Юнак кохався з коровою, тому що та його звабила

На Чернігівщині спіймали та вбили дитинча чупакабри

Залиште свій коментар