На ялтинському саміті європейцям роздали список питань для Януковича

Напередодні Ялтинської конференції представники Євросоюзу обговорювали, хто які теми порушить перед українським президентом.

Президент Віктор Янукович на ялтинській конференції відповідав на заготовлені питання. Участь у "договорняку" взяли на цей раз не журналісти, а поважні іноземні експерти і навіть екс-комісар Євросоюзу Хав'єр Солана.

У розпорядження видання "Українська правда" потрапила роздруківка, з якою Янукович прийшов на брифінг. Нагорі цього 13-сторінкового файлу написано "відповіді на можливі запитання під час участі у засіданні Ялтинської щорічної зустрічі".

А далі за текстом - те, про що планують питати Януковича, і варіанти його відповідей, підготовлені, очевидно, адміністрацією президента.

В деяких випадках текст запитання був майже ідентичний до того, що насправді запитали в Януковича, наприклад, Александр Рар і Марек Сівець.

В деяких випадках текст запитання відрізнявся, але тема зберігалася. Наприклад, як у Хав'єра Солани. Андерс Ослунд поставив інше запитання, ніж було заявлене в підкажчику.

Над деякими репліками стояла примітка "кандидатура особи, яка поставить питання, опрацьовується".

Заступник глави адміністрації президента Ганна Герман не стала коментувати ситуацію зі попереднім узгодженням запитань. "Я не маю такої інформації та, на жаль, не можу її підтвердити", - сказала вона.

За поясненнями "Українська правда" звернулася до члена ради Ялтинської європейської стратегії Александра Рара. Він запевнив, що особисто не передавав адміністрації президента тексти запитань для Януковича. Але водночас Рар сказав, що напередодні Ялтинської конференції вони серед членів ради YES обговорювали, хто які теми порушить перед українським президентом.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович під час ялтинської конференції припустився кількох обмовок, спілкуючись з гостями саміту. Так, єврокомісара з питань розширення й політики сусідства ЄС Штефана Фюле він назвав "паном Філе". Крім того, закон щодо продажу землі президент назвав "законом про судоустрій".

Читайте також:

Янукович на Ялтинському саміті оконфузився перед європейцями (відео)

Янукович до кінця тижня звільнить двох віце-прем’єрів

Янукович може піти на третій термін

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: