На Житомирщині діє будинок пристарілих для колишніх ув’язнених

В інтернаті колишні в’язні знаходять притулок, харчі й медичну допомогу, а іноді і свою половинку.

На Житомирщині в селі Іванків є інтернат, де мешкають колишні ув’язнені. Це пенсіонери та інваліди, у яких за плечима по кілька десятків років тюремного стажу.

І до цього часу їхні імена фігурують у міліційних картотеках небезпечних злочинців.

На волі в них немає ні сім’ї, ані житла, родичі від них відмовляються. В інтернаті вони знаходять притулок, харчі й медичну допомогу, а іноді і свою половинку.

Наприклад, Олександр через хвороби утратив обидві ноги. За плечима - 12 років тюремного стажу. Колись жив у гуртожитку, пішов на зону - кімнату забрали, рідні доглядати відмовилися.

Його сусід по кімнаті Юрій за вбивства, грабежі, наркотики відсидів у тюрмах 24 роки. Із зони повертатися було нікуди, будинок згорів. Тут є дах над головою і харчі. А ще багато вільного часу.

У багатьох інтернатівців сенс життя з’являється щомісяця після 20-го, коли на руки отримують 25 відсотків пенсії. Майже усі гроші витрачають на випивку.

Чи не кожен другий тутешній мешканець - інвалід. Хто без рук, хто без ніг, хто після інсульту. Усі потребують особливого догляду.

Розпорядок дня тут як у старечому притулку. Чотири рази на день - до їдальні. Сьогодні на обід розсольник, гречка з куркою, салат і печиво. Харчами тут не перебирають, з’їдають усе. Щодня куштують рибу, м’ясо, кондитерські вироби, молочне.

Від сірих інтернатських буднів, якщо пощастить, рятує любов. Олександр тут зустрів Людмилу. Обидвоє - інваліди. Кажуть, як побралися, жити стало легше.

У цього специфічного інтернату з іншими є ще дещо спільне. Його мешканці так само радіють, коли їх тут навідує хоча б хтось із рідних.

Як живеться колишнім стареньким в’язням, дивіться, будь ласка, у відеосюжеті ТСН:

Читайте також:

В’язниця готує танцюристів

70 кабульських ув’язнених зашили собі роти

За нелегальну зброю українець сів до польської в’язниці

ВідеоБудинок пристарілих для колишніх ув’язнених

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: