Перейти до змісту
Націоналісти, які спотворили пам'ятник Леніну, виконували указ президента

Націоналісти, які спотворили пам'ятник Леніну, виконували указ президента

Конгрес українських націоналістів вважає, що активісти, які відірвали ніс та руку пам'ятникові Леніну, керувалися указами Ющенка про вшанування жертв Голодомору.

Конгрес українських націоналістів (КУН) вимагає звільнити активістів, що пошкодили пам`ятник Леніну в Києві.

КУН звернувся до начальника Шевченківського райуправління ГУ МВС України в Києві Петру Мірошниченко з вимогою негайно відмінити ухвалу про порушення кримінальної справи, змінити запобіжний захід для затриманих і звільнити Миколу Кохановського, Богдана Франта, Івана Срібного, Андрія Тарасенко і Олександра Задорожного, які були затримані 30 червня під час проведення акції з демонтажу пам'ятника Леніну в Києві.

У зверненні Конгресу зазначається, що учасники акції в своїх діях керувалися совістю українського націоналіста, указами президента Віктора Ющенка про вшанування пам'яті жертв Голодомору 1932 - 1933 років.

Націоналісти також відзначають, що Конгрес неодноразово звертався в Київську міськдержадміністрацію з вимогою виконати укази президента щодо демонтажу пам'ятників і пам'ятних знаків особам, причетним до організації Голодомору 1932-1933 рр. в Україні і політичних репресій, але реакції не надходило.

"Сьогодні на 18-у році української незалежності, коли весь світ засуджує злочини комуністичного тоталітарного режиму, головним організатором і злочинцем якого був Ленін, правоохоронці затримують патріотів, які намагаються очистити українську землю від катів комуністичного режиму", - додали вони.

Нагадаємо, вранці 30 червня активісти незареєстрованих націоналістичних організацій розбили пам'ятник Леніну в Києві, пошкодивши ніс і ліву руку монумента.

Одним з організаторів акції виступив член київської організації Конгресу українських націоналістів (КУН) Микола Кохановський.

В той же час, глава Секретаріату КУН Степан Брацюнь заявив, що КУН не має відношення до розгрому пам'ятника Леніну. "Керівні органи КУН не ухвалювали рішення про демонтаж або пошкодження пам'ятника Леніну. Це було особисте рішення Миколи Кохановського - члена київської організації КУН. Особисто я нічого не знав про це. Ми не розділяємо його поведінку, оскільки упевнені, що подібні дії повинні скоюватися в законній площині. Ми вважаємо, що є інші методи залучення уваги. Це акції, пікети і звернення до влади", - відзначив він.

Читайте також:

Столичний офіс Тягнибока закидали коктейлями Молотова

Націоналістам, які спотворили пам’ятник Леніну, світить 4 роки тюрми

Добкін звинуватив президента й уряд у підтримці неофашистів

В Києві Леніну відбили ніс та руку

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин