Підприємці повстали проти Податкового кодексу Азарова

Спірні положення Податкового кодексу, проти яких страйкують підприємці, торкаються, в основному, реформи спрощеної системи оподаткування.

Робота ринків по всій Україні 4 листопада була паралізована. Підприємці залишили робочі місця, щоб взяти участь в загальнонаціональній акції протесту проти урядового Податкового кодексу, проект якого повинен розглядати парламент.

У Кременчуці біля вхідних воріт центрального ринку стояли кілька людей, які пояснювали відвідувачам ситуацію, що склалася. У Тернополі адміністрації базарів обмежилися письмовим оголошенням: "Не працюємо тимчасово. Але прийняття проекту Податкового кодексу закриє нас назавжди".

Наймасштабніший мітинг пройшов у столиці під стінами Верховної ради. Мітингувальники стукали в металеві відра, сигналили, скандували обіграний слоган Партії регіонів: "Україна для людей, а податки - для влади". Протестуючі також закидали площу перед Радою рулонами туалетного паперу.

Представники малого й середнього бізнесу в другій половині дня 4 листопада встановили 7 наметів біля Верховної ради на знак протесту проти прийняття Податкового кодексу. На найбільшому наметі цього містечка написано "Зупинимо податковий терор!" У ніч із 4 на 5 листопада в містечку ночували 12 підприємців.

Учасник акції, член координаційної ради Всеукраїнської асамблеї малого й середнього бізнесу Ігор Запрудський повідомив, що намети будуть стояти до наступної акції протесту, а якщо після неї не буде прийнято жодних рішень на користь підприємців, то й далі.

Спірні положення Податкового кодексу, які намагаються заблокувати підприємці, торкаються, в основному, реформи спрощеної системи оподаткування. Зокрема це необхідність платити ПДВ з одиниці товару, тоді як зараз "спрощенці" звільнені від його сплати.

В'ячеслав Биковець, гендиректор Союзу підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств, стверджує, що ці нововведення згубні для бізнесу. "По-перше, спрощена система скасовується для юросіб, хоча, за статистикою, вони найбільш дисципліновані платники. Не влаштовують також зміни, передбачені для підприємців-фізосіб. Раніше було так: до 10 людей найманих співробітників, оборот до 500 тисяч і 1 тисяча видів діяльності, в яких дозволялася ця система. Тепер - 2 людини співробітників, 300 тисяч і маса виключень по сфері діяльності", - пояснив він.

Не влаштовують торговців і заплановане підвищення ставок оренди землі в 2-3 рази, збільшення вартості патентів, вимога застосовувати касові апарати.

Протести не пройшли повз увагу влади. У багатьох містах до торговців виходили представники адміністрацій. У Києві пройшла зустріч протестуючих з главою парламентського комітету з питань податкової і митної політики Віталієм Хомутинником (Партія регіонів). Сторони підписали меморандум, в якому домовилися допрацювати найбільш спірні питання. Друге читання проекту Податкового кодексу повинне пройти до 20 листопада.

Один з активних лобістів Податкового кодексу, глава Держкомпідприємництва Михайло Бродський заявив, що "розуміє людей, які не хочуть платити податки", проте зазначив, що ситуація не покращиться, поки підприємці віддають в казну лише 200 грн єдиного податку і не хочуть платити навіть до Пенсійного фонду. "Хлопці, поступово звикайте до нормальної країни", - закликав він підприємців у своєму блозі.

Читайте також:

Підприємці закидали Верховну раду рулонами туалетного паперу

Тисячі мітингувальників влаштували під Верховною радою День гніву

Підприємці вимагатимуть відставки Азарова через репресії проти бізнесу

Азаров не розуміє, чому протестує малий бізнес

ВідеоПідприємці закидали Верховну раду рулонами туалетного паперу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: