Президент Євросоюзу приїхав з візитом до Києва

Президент Європейської ради Херман ван Ромпей відвідує Київ. Це його перший офіційний візит до іноземної країни як чільника ЄС.

В п'ятницю, 9 липня, в Україну прибув президент Європейської ради Херман ван Ромпей. Це його перший офіційний візит до іноземної країни у якості чільника ЄС.

У Києві ван Ромпей зустрінеться з українським президентом Віктором Януковичем. Як заплановано, вони візьмуть участь у церемонії покладання вінків до Могили Невідомого солдата у Парку слави в Києві.

Потім ван Ромпей проведе зустрічі з прем'єр-міністром Миколою Азаровим, головою Верховної ради Володимиром Литвином та лідером опозиції Юлією Тимошенко.

Здебільшого сторони домовлятимуться про майбутню угоду про асоціацію між Україною та ЄС і обговорюватимуть реформи, які Україна зобов'язувалася перед ЄС виконати, розповів голова представництва Євросоюзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра.

"Програма відносин між Україною та ЄС значною мірою залежить від бажання і намірів української сторони проводити реформи, передбачені угодами, про які ми зараз ведемо переговори", - сказав представник ЄС.

Він зауважив, що не зважаючи на корекцію українського зовнішнього курсу у східному напрямку, Євросоюз продовжуватиме тісну співпрацю з Україною. "Наша програма є чіткою, прозорою і передбачуваною. Те, що Україна покращила свої відносини (з Росією), ніяк не впливає на наші відносини. Навпаки. Якщо партнерство є конструктивним, то це добре для всіх", - наголосив Тейшейра.

Він зазначив, що президент Європейської ради добре поінформований, що зараз відбувається в Україні з основними демократичними свободами. Саме цей аспект ван Ромпей хоче детально обговорити з українським президентом Януковичем та почути думку опозиції з цього приводу.

Читайте також:

Президентський ювілей: Янукович святкує 60-річчя

Перший президент ЄС виступив за розширення Євросоюзу

Європа: Україна розвивається за російською схемою

Уряд пообіцяв безвізовий режим з ЄС у 2012 році

ВідеоПрезидент Євросоюзу відвідає Україну в день народження Януковича

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: