Російська мова набуде офіційного статусу після виборів

В адміністрації президента вважають, що до місцевих виборів питання статусу російської мови здіймати не варто.

Глава адміністрації президента Сергій Льовочкін вважає недоцільним перед виборами ухвалювати закон про мови, який надає російській мові права, рівнозначні офіційному статусу. На його переконання, закон про мови приймуть після виборів – "з холодною головою".

Льовочкін зазначив, що вважає "неправильним", коли тема статусу російської мови піднімається перед виборами.

"Це створює зайву політизацію і напругу в суспільстві. Тому абсолютно логічною виглядає позиція депутатів - авторів цього законопроекту - перенести розгляд питання на післявиборчий період, щоб всі приймали рішення з холодною головою", - сказав він.

"Але якщо ми прийняли рішення, що Україна має євроінтеграційні амбіції, то ми повинні адаптувати європейське законодавство. Так що в тому чи іншому вигляді, але закон приймуть", - додав Льовочкін.

На питання, коли саме буде ухвалено закон, глава АП відповів: "Це питання до парламенту. Що стосується позиції президента - він виступав і виступає за імплементацію Європейської хартії регіональних мов".

Нагадаємо, зараз до Верховної ради внесено закон, який передбачає розширення сфер вжитку російської мови в Україні та фактично визнає двомовність держави. Документом пропонується на законодавчому рівні визнати, що російська є для більшості громадян або рідною, або мовою щоденного спілкування.

Губернатор Донецької області, заступник голови обласної організації Партії регіонів Анатолій Близнюк прогнозує, що парламент ухвалить відповідний закон у листопаді.

Читайте також:

Закон про мови у поглядах аналітиків: Турки нас навчать

Російську мову в Україні узаконять в листопаді

Посольство РФ: знання російської мови – корисне для всіх українців

ПР не збирається відмовлятися від двомовності України

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: