Російські адмірали попросили Януковича витягнути Макаренка з СІЗО

Адмірали та офіцери ВМФ Росії написали листа президенту Януковичу з проханням звільнити з-під варти їхнього колишнього товариша по службі Анатолія Макаренка.

Група адміралів та старших офіцерів Військово-Морського Флоту Росії закликали президента Віктора Януковича вжити заходів для зміни запобіжного заходу щодо екс-голови Державної митної служби України Анатолія Макаренка.

"Суть нашого звернення пов'язана з долею Макаренка Анатолія Вікторовича, колишнього голови Державної митної служби України, нашого товариша по службі на атомному підводному флоті в Заполяр'ї і у Федеральній прикордонній службі Росії", - сказано в зверненні адміралів і офіцерів ВМФ РФ.

Автори документа, серед яких Герої Росії та Радянського Союзу, повідомляють президенту, що напередодні Дня Військово-Морського Флоту Росії 25 липня, "які якісно, за новим відзначався нашими державами", з метою моральної підтримки Макаренка та його сім'ї через українські засоби масової інформації вони закликали змінити відносно нього запобіжний захід, "оскільки впевнені у тому, що він не сховається від правосуддя, і не буде перешкоджати об'єктивному розслідуванню справи".

Адмірали і офіцери ВМФ РФ підкреслюють, що жодним чином не намагаються втручатися в хід слідства або давати рекомендації.

За їх словами, протягом двох місяців перебування Макаренка під вартою з ним лише двічі проводилися слідчі дії, побачення з родиною заборонені. "Ми розуміємо, що подібні "шорсткості" в слідчих діях мають місце не тільки в Україні, але і в інших країнах, у тому числі в Російській Федерації. Але, з огляду на загальносвітову практику правосуддя щодо недоцільності утримання під вартою осіб, які звинувачуються в економічних злочинах, сподіваємося, що її застосування можливе і в цьому конкретному випадку", - кажуть офіцери.

У зв'язку з цим автори документа звертаються до Януковича з проханням вжити заходів для зміни запобіжного заходу відносно Макаренка.

Звернення підписали Герой Російської Федерації, віце-адмірал запасу М.В. Моцак, Герой Російської Федерації, контр-адмірала запасу В.Ф. Макєєв, віце-адмірал запасу А.В. Баглай, контр-адмірал запасу І.В. Донськой та інші. Також лист за дорученням 23-х членів екіпажу, де проходив службу Макаренко, підписав його колишній командир, капітан I рангу запасу Уткін.

У зверненні наголошується, що таку позицію "розділяють сотні інших діючих офіцерів".

У своєму попередньому зверненні адмірали і старші офіцери ВМФ Росії відзначали виняткову порядність свого колишнього колеги Макаренка, який ніс службу на атомних підводних човнах Північного флоту.

Нагадаємо, 27 серпня Апеляційний суд Києва залишив під вартою Макаренка до 10 жовтня. Раніше Печерський районний суд Києва продовжив арешт екс-голови Держмитслужби та заступника голови НАК "Нафтогаз України".

Нагадаємо, Анатолій Макаренко був затриманий як підозрюваний в рамках розслідування кримінальної справи щодо нанесення збитків державі Україна за результатами розгляду позову RosUkrEnergo в Стокгольмському арбітражі.

Саме Макаренко в 2009 році очолював Державну митну службу, яка провела розмитнення газу RosUkrEnergo, вилученого Україною в рамках договору переуступки з "Газпромом".

Щодо екс-глави Держмитслужби Макаренка було порушено кримінальну справу за статтею "службова недбалість".

Читайте також:

Суд залишив екс-голову митниці Макаренка в СІЗО ще на 1,5 місяці

Суд залишив екс-заступника глави "Нафтогазу" Діденка в СІЗО

Тимошенко висуне у депутати чиновника, який сидить у СІЗО

Суд продовжив арешт Діденка і Макаренка до жовтня

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: