СБУ вилучила  в історика матеріали про УПА і порадила подумати про сім'ю

Львівський історик Руслан Забілий поскаржився на те, що його допитували 14 годин і незаконно вилучили матеріали про визвольні рухи, погрожуючи та радячи подумати про сім'ю і піти працювати в школу.

Співробітники СБУ вилучили в історика, директора Львівського Національного музею меморіалу пам'яті жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького" Руслана Забілого всі матеріали, що стосувалися діяльності ОУН-УПА та порадили йому "подумати про сім'ю".

Про це заявив сам Забілий. Нагадаємо, перед цим про його затримання повідомили у Центрі досліджень визвольного руху. За словами самого науковця, він був затриманий на 14 годин.

Забілий також повідомив, що співробітники СБУ без його дозволу вилучили у нього ноутбук та два жорстких диски, де зберігався весь масив матеріалів, який стосувався діяльності ОУН-УПА. "Співробітники СБУ дозволили мені зробити два дзвінки дружині, та, вимагаючи віддати матеріали з комп'ютера, радили подумати про сім'ю", - сказав науковець.

Крім того, Забілий розповів, що СБУшники, серед іншого, запитували його, як він ставиться до Голодомору, чому він займався темою УПА, та радили піти працювати шкільним вчителем.

Нагадаємо, раніше у Центрі досліджень визвольного руху заявляли, що історика Забілого затримали за роботу з розсекреченими документами.

Також у Центрі наголосили, що науковець був затриманий за особистою усною вказівкою глави СБУ Валерія Хорошковського. За даними науковців, представники спецслужби намагалися припинити поширення раніше розсекречених матеріалів і спробували завадити Забілому продовжувати його наукові студії, зокрема щодо діяльності УПА.

Пізніше у Службі безпеки заявили, що затриманий науковець є співробітником СБУ і був затриманий за намір розголосити державну таємницю. За цим фактом спецслужба вже порушила кримінальну справу.

Читайте також:

СБУ затримала дослідника визвольного руху зі Львова

Дородові травми української демократії

Табачник заборонив героїзувати Бандеру, Шухевича і Мазепу

ВідеоСБУ вилучила в історика матеріали про УПА

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: