Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Після втрати чергової історичної будівлі у столиці, пожвавився інтерес до власників інших споруд і долі цих будівель.

Після знесення старовинного особняка на Сагайдачного в столиці занепокоїлись можливістю втратити й інші старовинні будівлі.

Стало відомо хто саме є власником таких споруджень у Києві.

Будинок Барона, що знаходиться за адресою Ярославів Вал,1 належить депутату Київради від ДАК Олександру Лойфенфельду. Він запевнив, що не дасть знести його.

Будівля вже два роки пустує. Його власник хотів провести всередині реконструкцію, але через кризу вирішив будинок продати. Нещодавно з'явилися чутки, що його можуть знести.

"Тільки людина з хворобливою уявою міг подумати, що будівля, аналоги якого в Англії чи Франції стоять шалені гроші, може хтось знести!" - Сказав нам Лойфенфельд. Покупця він ще шукає.

"Я не знаю, кому потрібен весь цей галас, але Будинок барона ніхто не знесе і не переробить! Це одна з трьох родзинок Києва разом з Будинком з химерами і Нацбанком", - сказав він.

Не пощастило будинку на Гоголівській, 8, на разі там вже киплять будівельні роботи, за планами від будівлі майже нічого не залишиться. Сумна доля чекає і садибу Мурашко - тут планують багатоповерхові будівлі, що абсолютно не вписуються в історичну частину. Інші виставлені на продаж, власники обіцяють, що не дадуть змінити історичний фасад.

Будівля на Прорізній, 24/39, побудована в 1899-1902 рр. Тут розташовувалося кафе "Маркіз" з "Білої гвардії" Булгакова. За даними комісії з власності в Київраді, будівлю було продано ще у 2002 році компанії "Гранд плаза" (її пов'язують із структурами екс-литвинівця Ігоря Єремєєва). Потім його придбала за 35 млн доларів британська компанія ISTIL, яка належить британцеві пакистанського походження Мохаммаду Захуру (він був партнером Савіка Шустера).

У самому ISTIL повідомили, що збережуть історичний вигляд будівлі. До Євро-2012 тут відкриється 4-зірковий готель на 180 номерів, 5-зірковий зробити не можуть - за законом, не можуть тут будувати басейн.

Раніше на Боричевому току, 4-а був старовинний флігель, зараз на цьому місці - руїни. Ще в 2004 році Київрада передала цю ділянку СБУ під будівництво житлової п'ятиповерхівки для співробітників, з підземним паркінгом. Потім їм володіла колишня дружина депутата Київради Олександра Лойфенфельда Розалія Бондарська. Зараз ця ділянка продана іноземцям. Чи буде будинок, поки незрозуміло.

З трьох млинів, які будував меценат Лазар Бродський, до наших днів дійшов один на Поштовій площі. Два інших знесли заради готелю на початку Набережно-Хрещатицької. Будівля на Поштовій Київрада продала в березні 2010 р. ТОВ "Ярославів вал" - компанії, яка зводила бізнес-центр "Леонардо", готель "Інтерконтиненталь". Доля млину поки невідома. Керівник компанії - Леонід Юрушев, екс-президент банку "Форум".

Будівлі колишнього пивоварного заводу Рихерта, що на Фрунзе, 35 (кінець XIX століття), належать ТОВ "Київський завод солодових екстрактів". Але пиво тут давно не варять - будівля виставлена на продаж.

Будинок на Сковороди, 1, - один з найстаріших у столиці: його побудували в 1825-1835 роках. Збереглися навіть підвали з автентичними склепіннями. Колись тут жив київський мер Григорій Киселівський. Київрада у 2007 році передала будинок ТОВ "Велта-Омега "для будівництва офісного центру. За даними "Форуму порятунку Києва", заснувала фірму кіпрська компанія.

Ділянка по Малій Житомирській, 12-а,-б, і 14-а,-б, яку називають садибою Мурашко, ще в 2007-му Київрада передала ТОВ "Пентеон-Інвест" для будівництва готельно-житлового комплексу. Цю компанію в Київраді пов'язують із зятем мера В'ячеславом Супруненко. Але дружина Супруненка і дочка мера Христина Черновецька це спростували. "Я ніколи не чула, щоб чоловік мав відношення до цієї компанії", - сказала вона нам.

На Гоголівській, 8 жив автор українського словника, письменник Борис Грінченко. Але цей будинок навіть не внесли до реєстру пам'яток. У результаті в 2005 році містобудівна рада розглянула проект будівництва тут 9-поверхового житлового будинку. А старий повинні розібрати. Замовник проекту - приватна особа - М. Рощенко. Хто він, архітектори не знають. Зараз на Гоголівській вже повним ходом йдуть будівельні роботи.

Старовинна будівля на Софіївській, 20/21, знаходиться прямо навпроти Софії Київської. Рішенням Київради ще у 2008 році воно було передано ТОВ "курдонер". За даними бази Українського бізнесу, засновник - Артур Маргуліс. Він в хороших відносинах з мером Леонідом Черновецьким. Пару років тому Маргуліс купив на аукціоні його фотороботу за 75 тис. грн. І буквально через кілька місяців отримав цю ділянку.

Будівля на Шовковичній, 19, була побудована в 1901 році і належала баронові Володимиру Ікскюль-Гільденбранду Августовичу. Потім тут був житловий будинок. Будівлю було продано Київрадою ще в 2007 році ТОВ "Портокале" всього за 7,5 млн грн. За даними бази Українського бізнесу, засновником є швейцарська фірма. Але джерело в архітектурних колах стверджує, що власник цього будинку нібито бізнесмен Віталій Гайдук. Нещодавно тут закінчили реставрацію, будинку повернули історичний рожевий колір, а всередині на стелях відновлюють старовинну ліпнину. Тут планують відкрити готель.

Читайте також:

У Києві знесли старовинний особняк, на його місці буде офісна будівля

Софійський собор можуть віддати Московському патріархату

У Києві визначилися з районами "хрущовок" під реконструцію

Залиште свій коментар

Вибір редакції