"Стару фортецю" у Кам’янець-Подільському закрили для туристів

Після обвалу західної вежі музею "Стара фортеця", яка сталася у понеділок, частину території заповідника закрили для туристів.

Збитки від руйнації "Старої фортеці" у Кам’янці-Подільському становлять до 2 мільйонів гривень. Якщо будуть гроші, вежу відновлять за три місяці.

Наразі ця територія закрита для туристів, оскільки в будь-який момент може обвалитися та частина вежі, що залишилася.

Нагадаємо, під натиском стихії у Кам'янець-Подільській фортеці впала її найбільша споруда - західна вежа. Вона викладена з каменю-вапняку, який не витримав сильного вітру та злив.

За словами працівників музею, за кілька днів до руйнації у стіну вежі влучила блискавка. "Такий був звук, як ніби висипали машину каміння і дуже слой пилі полетів от з цієї арки", - заявила Світлана, працівниця фортеці.

Усе сталося близько четвертої години дня, за словами працівників музею, на території фортеці було більше сотні туристів.

За кілька хвилин до того, як впала башта, розпочався сильний дощ. Тому люди, які щодня десятками ходять цією стежкою й не потрапили під завали. На місці події відразу створили спеціальну комісію, яка встановила причину падіння.

"Визначили що по лінії водоскиду по внутрішньому об’єму башти якраз сталося витиснення каміння кладки, яка й обрушилася в результаті сильного дощу", - наголосив Василь Фенцур, директор національного історико-архітектурного заповідника.

Читайте також:

Вежа "Старої Фортеці" у Кам'янці-Подільському обвалилась

Чернівецький університет внесли до списку ЮНЕСКО

Софія Київська та Лавра дивом уникнули "чорного списку" ЮНЕСКО

ВідеоУ Кам'янець-Подільській фортеці впала її найбільша споруда

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: