Табачник заборонив героїзувати Бандеру, Шухевича і Мазепу

У Дмитра Табачника не викликають поваги такі історичні постаті, як Бандера, Шухевич і Мазепа. Він виступає проти їхньої героїзації і закликає відмовитися від викладання історії - як суцільної поразки.

Міністр освіти і науки Дмитро Табачник проти героїзації головнокомандувача УПА Романа Шухевича та лідера ОУН Степана Бандери- ці люди у нього "викликають зневагу". У зв'язку з цим урядовець висловив переконання, що їхні героїзовані образи не повинні бути у підручниках з історії.

Табачник також розкритикував нинішні підручники з історії, заявивши, що у 1990-1993 роках історична освіта в середній та вищій школа зазнала найбільшої катастрофи: збереглися марксистські догми і схеми, але механічно поміняли "плюс" на "мінус".

"Були більшовики, які визволяли народ від окупації німецької армії в 1918 році, гарними, - а тепер стали поганими. Були ті, хто одягав фашистську форму і співпрацював з гітлерівцями в роки Великої Вітчизняної війни мерзотниками, мерзотниками вони і залишилися, - але в підручниках вони хороші. Були Ковпак, Федоров, Сабуров хорошими - стали поганими", - стверджує міністр.

За словами Табачника, зате "з'явився портрет Шухевича, який настільки гарний, що Україна тепер попереду планети всієї за дикостю".

"Жодна європейська країна не додумалася б героїзувати у підручнику (історії) людину, яка була колабораціоністом, офіцером СС, офіцером гітлерівської армії", - сказав Табачник, говорячи про Шухевича.

Поряд із цим у міністра не викликають поваги Бандера та гетьман Іван Мазепа.

Крім цього, Табачник вважає, що в старих підручниках з історії багато неточностей. Наприклад, з його слів, у підручниках неправдиво зазначається, що автором першої Конституції в Україні є гетьман Пилип Орлик.

"У нас була конституція, якщо хочете - кодекс, написаний у XI столітті Ярославом Мудрим: "Правда руська" та "Правда Ярославичів". Так, це не зовсім повний зведення законів, але Cтатут Великого князівства литовського і XIV, і XV, і остання його повна редакція XVI століття - це по суті конституція і цивільний кодекс, що з'явилися за 250 років до Пилипа Орлика", - наголосив міністр.

В 2007 році колишній президент Віктор Ющенко присвоїв Шухевичу звання Героя України, у січні 2010 року він присвоїв звання Героя України Бандері.

Читайте також:

Міносвіти змусило автора підручника з історії відбілити Росію

У нових шкільних підручниках виявили купу помилок

Янукович заявив, що історію не можна переписувати

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: