Табачник  захоплений галицьким націоналізмом

Табачник шанує галичан за те, що завдяки їм було відстояно і врятовано православ'я в Україні, відбувся старт націоналізму та народилася міська культура.

Міністр освіти та науки Дмитро Табачник розповів про найважливіші внески Галичини – зокрема, Львівщини. Сюди Дмитро Табачник відніс "більш ранній старт націоналізму – у прогресивному значенні цього слова, зразка ХІХ ст ".

"На мою думку, взагалі найбільший внесок Галичини у тому, що саме завдяки львівським ремісникам і міщанам було відстояно і врятовано православ'я в Україні в пізньому Середньовіччі ", - зазначив Дмитро Табачник.

"Другий за важливістю внесок – це абсолютно унікальна і, мабуть, єдина на східнослов'янських землях історія і розвиток міської культури. Лише в деяких містах Західної України на східнослов'янських землях народилася міська культура, яка за всіма ознаками абсолютно відрізнялась від феодальної: ринок – як центр економічної свободи, згодом театр – як центр духовної свободи, міські права і вольності – як центр політичної свободи", - вважає міністр.

"Третій за значущістю внесок – це збереження і розвиток української культури, мистецтва і літератури, і більш ранній старт націоналізму – у прогресивному значенні цього слова, зразка ХІХ ст. Наголошую – саме в розумінні ХІХ ст., коли нації визначали прогресивні процеси, що співпадали з економічним розвитком. Можна, звичайно, і далі продовжувати, але з моєї точки зору це три найбільші досягнення", - додав Дмитро Табачник.

У той же час Табачник вважає, що сьогодні Західна Україна йде назустріч з націоналістичним тоталітаризмом і не шанує іншу думку.

Відзначимо, що наприкінці вересня Табачник закликав молодь боротися з ідеями "агресивного націоналізму". Так, міністр висловив надію на те, що молодь не стане підтримувати ідеї агресивного націоналізму, а навпаки буде цим ідеям перешкоджати.

Читайте також:

Табачник назвав себе українофілом

Табачник закликав молодь боротися з націоналізмом

У ПР вирішили ініціювати відставку Табачника

Тягнибок про Табачника: недаремно ми вимагаємо смертної кари

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: