Тимошенко втретє відмовилася від медогляду, побоюючись розголосу

Тимошенко відмовляється від медогляду фахівцями МОЗ і наполягає на власному лікарі та медсестрі, оскільки побоюється розголосу аналізів та діагнозу.

Екс-прем'єр Юлія Тимошенко вчергове відмовилася від проведення медогляду фахівцями Міністерства охорони здоров'я України, побоюючись розголосу діагнозу.

Про це заявила омбудсмен Ніна Карпачова, яка у суботу зустрічалася з Тимошенко у СІЗО.

"Юлія Тимошенко наполягала на тому, щоб її обстежили особистий лікар і медсестра незалежно від того, де це буде відбуватися - в залі суду чи слідчому ізоляторі. За словами Юлії Тимошенко, їй потрібен негайний аналіз крові, який дасть можливість встановити причину погіршення здоров'я, адже у разі обстеження провладними лікарями виникає ризик оприлюднення діагнозу", - додала Карпачова.

Крім того, під час зустрічі екс-прем'єр заявила, що не збирається використовувати результати медичного обстеження як аргумент для зміни запобіжного заходу, а застосує виключно для своєчасного і кваліфікованого лікування.

Карпачова вважає, що, відповідно до Закону про захист персональних даних, Тимошенко має право на нерозголошення інформації про стан свого здоров'я.

"Будь-який ув’язнений, позбавлений свободи, проте не позбавлений інших людських прав, в тому числі, права на зустріч з лікарем, якому довіряє", - констатує омбудсмен.

Крім того, вона направила лист головуючому в "газовому справі" судді Печерського районного суду міста Києва Родіону Кірєєву з проханням надати дозвіл на медичне обстеження екс-прем'єра її особистим лікарем, оскільки згідно Статті 284 Цивільного кодексу України "кожен має право на вибір лікаря".

Якщо судом не буде знайдено підстави для задоволення цього клопотання, омбудсмен пропонує включити особистого лікаря Тимошенко на паритетних засадах до складу комісії Міністерства охорони здоров'я України на чолі із заступником міністра Раїсою Мойсеєнко.

Водночас, за даними Державної пенітенціарної служби України, 20 серпня, у третій раз з метою проведення медичного обстеження до Тимошенко в СІЗО прибула група медичних фахівців Міністерства охорони здоров'я України.

"У черговий раз Тимошенко Ю.В. в категоричній формі відмовилась від проведення обстеження та надання необхідної медичної допомоги фахівцями МОЗ", - заявили в пенітенціарній службі.

Відзначається, що на даний час стан здоров'я Тимошенко задовільний. Вона перебуває під постійним динамічним наглядом медичних працівників слідчого ізолятора.

Зазначимо, що на думку київського депутата від БЮТ Олександра Бригинця, екс-прем'єра труять щурячою отрутою. За його словами, Тимошенко дали поспілкуватися з лікарем, однак не дозволили здати аналіз крові.

Тимошенко наполягає, що її медичне обстеження та аналіз крові має зробити саме її лікар.

Нагадаємо, на засіданні суду 18 серпня стало відомо, що стан здоров'я Юлії Тимошенко погіршився. Екс-прем'єр просила допустити до неї її лікаря, однак, суд не дав такої згоди. Суддя оголосив перерву у засіданні до понеділка.

Тимошенко перебуває у Лук'янівському СІЗО вже 15 днів. Її арештували, звинувативши й неповазі до суду. Нагадаємо, Тимошенко обвинувачують у перевищенні владних повноважень під час підписання в 2009 році контрактів між Україною і Росією на постачання і транзит газу.

Читайте також:

Тимошенко боїться, що її вб'ють у СІЗО, і згадує Сталіна

Юлія Тимошенко відмовилася від обстеження медиками МОЗ

Тимошенко помістили в ту ж камеру, що і 10 років тому, але з євроремонтом

Ющенко не дав Генпрокуратурі закрити справу про своє отруєння

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: