Три телеканали України провели ефірний страйк

Після скандалу з відбиранням частот українські тележурналісти провели попереджувальний страйк "для привернення уваги суспільства до загрози свободі слова".

Три українські телеканали ввечері 14 серпня впродовж години провели попереджувальний ефірний страйк. Таке рішення колективи 5-ого, ТВі та ТРК "Чорноморська" ухвалили у зв'язку із скандалом про відбирання у телеканалів частот і ліцензій.

Телевізійники поширили заяву, де пояснили, що проводять страйк "для привернення уваги суспільства до загрози свободі слова та основам демократії в Україні".

"За останні місяці ми бачимо систематичні спроби знищення свободи слова, вільних ЗМІ, монополізацію інформаційного простору, які здійснюються представниками нової української влади", - йдеться у заяві журналістів.

"Наразі засвідчено і оприлюднено дуже багато фактів утисків, загального наступу на права і свободи громадян, згортання демократичних свобод і прагнення до встановлення тоталітаризму в політичному і суспільному устрої країни. Ефірний страйк – це кардинальний крок, і, можливо, влада сприйме його як свою перемогу. Але нашою метою є довести суспільству, що саме такий вигляд матиме український телепростір у недалекому майбутньому, якщо ця перемога справді відбудеться", – зазначили вони.

Журналісти нагадали, що 16 серпня 2010 року Київський апеляційний адміністративний суд "під тиском може винести незаконне рішення у судовій справі про відбирання частот і ліцензій у 5 каналу, ТВі та ще 14 телекомпаній".

"А це стане прецедентом, і коли якомусь чиновникові сподобається вже чийсь власний будинок, квартира, машина чи будь-що інше, то вже ніхто не зможе вас захистити та ніхто не зможе повідомити про таке цілковите свавілля", - резюмували представники ТБ.

Нагадаємо, раніше колишній президент Польщі Лех Валенса закликав керівника України Віктора Януковича "не допустити погіршення стану свободи преси в Україні".

Водночас ще 11 серпня Віктор Янукович заявив, що не допустить цензури в Україні.

"Стосовно рішення суду щодо телеканалів ТVi і 5-ий, то я як громадянин і як гарант Конституції не маю права впливати на суди. І думаю, що журналісти тут, як ніхто, повинні підтримати мої принципові позиції", - заявив Янукович.

Окружний адмiнiстративний суд Києва у повному обсязi задовольнив вимоги групи телеканалiв "Iнтер", яка оскаржувала рiшення Нацiональної ради з питань телебачення i радiомовлення вiд 27 сiчня 2010 року про видiлення телеканалам ТВi i "5 канал" додаткових частот для мовлення.

Читайте також:

Три українських телеканали оголосили страйк

Янукович гарантував свободу слова в Україні

Українські блогери розпочали акцію "Хочу на допит в СБУ"

У двох українських телеканалів відібрали частоти на мовлення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: