Україна грошима МВФ віддасть борги Росії

Частина кредиту, який МВФ виділить Україні, піде на погашення боргів перед російським державним банком ВТБ.

Сергій Тігіпко
Сергій Тігіпко
Міжнародний валютний фонд (МВФ) 28 липня розгляне питання про відновлення програми співробітництва з Україною. Якщо все пройде успішно, влада може отримати в кредит 15 млрд доларів, частина яких піде на погашення боргів перед Росією.

Віце-прем'єр з економічних питань Сергій Тігіпко повідомив, що частина кредиту піде на погашення боргів перед російським державним банком ВТБ. За його словами, МВФ не розписує детально, куди повинні піти гроші, але мова може йти тільки про статті, передбачених держбюджетом.

"У тому числі, якщо буде необхідність до кінця року погасити кредит ВТБ, то певна частина коштів може піти на це. Але це будуть бюджетні гроші, а не цільові", - пояснив урядовець.

Тігіпко також розповів, що частина кредиту МВФ все-таки піде на покриття дефіциту бюджету. "В остаточному документі про співробітництво передбачено, що кредит МВФ буде спрямований на дві мети: основна частина - на поповнення золотовалютних резервів України і частково - на фінансування дефіциту бюджету", - повідомив він.

За його словами, заради отримання кредиту МВФ Кабмін змушений був піти на непопулярні заходи. "Сьогодні найболючіше питання - це підвищення тарифів. У майбутньому - впровадження пенсійної реформи. Це дуже складні для держави кроки. Але без вирішення цих питань у нас як у країни перспектив немає", - заявив Тігіпко.

Як відомо, український уряд провів складні переговори з МВФ про початок нової програми співпраці, що передбачає виділення Україні кредиту в розмірі 14,9 млрд доларів на 2,5 роки.

Серед умов МВФ було скорочення дефіциту бюджету України, проведення пенсійної реформи, підвищення цін на газ для населення, ухвалення Податкового та Бюджетного кодексів тощо.

Читайте також:

Україна умовила МВФ надати черговий кредит

МВФ готовий відновити кредитування України після виконання певних вимог

Янукович умовив МВФ виділити гроші Азарову

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: