Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Янукович пообіцяв не надавати російській мові державний статус

Президент, виступаючи на могилі Тараса Шевченка, пообіцяв розвивати українську, як єдину державну мову, та фактично відмовився від такого статусу мови російської.

Президент Віктор Янукович виступив за збереження української мови єдиною державною в Україні та фактично відмовився від ідеї надання державного статусу російській мові.

Про це він сказав, виступаючи в ході урочистих заходів з нагоди 196-ї річниці від дня народження поета Тараса Шевченка в Каневі Черкаської області на місці поховання поета.

"В Україні буде розвиватися українська мова як єдина державна мова", - сказав президент, фактично давши зрозуміти, що російська другою державною не буде.

Водночас Янукович підкреслив необхідність розвитку й інших мов в Україні.

Нагадаємо, до президентських виборів Янукович обіцяв домагатися статусу державної мови для російської. Зокрема, у вересні минулого року він заявляв, що готовий міняти Конституцію задля запровадження другої державної мови.

Після виборів Партія регіонів визнала, що не зможе запровадити другу державну мову та пообіцяла ухвалити новий закон, який суттєво розширить сфери вживання російської мови в російськомовних регіонах.

Згідно новому законопроекту, області самі будуть вирішувати статус російської мови та отримають право запроваджувати її в сферах освіти, судочинства тощо.

Читайте також:

ПР підготувала закон про офіційний статус російської мови

ПР відклала референдум про державну російську мову

Янукович пообіцяв Мєдвєдєву захищати російську мову

ВідеоЯнукович пообіцяв розвивати українську, як єдину державну

Залиште свій коментар

=

Вибір редакції