Журналісти розкопали шкільні журнали Януковича

У першому класі Віктору Януковичу за відмінну поведінку і хорошу успішність було оголошено подяку. "Він був худий, красивий і дуже врівноважений", - згадує його вчителька.  

Президент Віктор Янукович в першому класі був відмінником. Alma mater глави держави прийнято вважати школу №34 в Єнакієвому на Донеччині, але спочатку він навчався у школі №16, де і пролунав його перший дзвоник.

"Приміщення тієї школи під станцію швидкої допомоги віддали. А от старі шкільні архіви нам передали. У них ми і наткнулися на прізвище Янукович. І знайшли перший шкільний запис, пов'язаний з ним", - розповіла Наталія Масанова, директор Єнакіївського навчально-виховного комплексу № 5.

У пошарпаній "Книзі обліку учнів початкової школи № 16" за 1950-1967 роки прізвище чинного президента – під номером 586. Навпроти неї написано, що Вітя Янукович з Нової Жуківки в 1957 році зарахований в 1-Б класу, з'ясували журналісти "Комсомольської правди в Україні".

До речі, у графі даних записано місце роботи його батька Федора - машиніст транспортного паровоза на Єнакіївському метзаводі. Є ще один запис - в 1960 році Вітя Янукович перевівся в школу № 34.

"А потім ми знайшли книгу наказів в початковій середній школі № 16. І там теж запис про Януковича - наказ від 25 травня 1958 року, в якому за відмінну поведінку і хорошу успішність Януковичу оголошено подяку. Відмінником був...", - розповіла Наталія Масанова.

Сім'я Януковичів у 50-ті роки жила в селищі Нова Жуківка. Селище було маленьке, всього дві вулиці - Пісочна і Вантажна (Януковичі жили на вулиці Пісочній, 4). А через кілька років селище взагалі зникло з карти - Нову Жуківку поглинув металургійний завод-гігант, який розростався. Частину будинків знесли, на їхньому місці з'явилися шлакові відвали Єнакіївського метзаводу. Від інших у кращому разі збереглися фундаменти. Будиночок, де жив Янукович-першокласник, нині теж не знайти. Не збереглася і школа, в яку він пішов.

Але відомо, що Віктору Януковичу пощастило з першим вчителем. Його звали Сергій Захарович Солдатенко - він мав славу жорсткої, але справедливої людини. Сергія Захаровича поважали батьки, а серед дітей авторитет він мав незаперечний. Помер Солдатенко на початку 70-х. А Віктор Янукович досі пам'ятає людину, яка навчила його читати і писати.

А ось класні журнали, табелі та інші документи розвалу СРСР не пережили. Коли строки зберігання минули, їх знищили.

Вже в 1959 році родина Януковичів перебралася до Єнакієвого, ближче до центру. Вітю перевели у велику і сучасну школу №34.

"Він худий був, красивий і дуже врівноважений. А ще мовчазний. У нього це з дитинства - говорити чітко і по суті. Хазяїн свого слова. Організатор відмінний. Щоб такий маленький, а такі дорослі рішення приймав - рідкісний випадок", - згадала його колишня вчителька, Ганна Зогонова.

Читайте також:

1 вересня: в Україні розпочався новий навчальний рік

Перший урок у школах пройде під передвиборчим гаслом Януковича

Опозиція вимагає прочитати Януковичу посилений курс географії

Черговий конфуз: Янукович переплутав Ірландію з Італією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: