Олег Скрипка відкрив джаз-кабаре у Києві

Лідер гурту "Воплі Відоплясова" Олег Скрипка презентував сольну програму в стилі "джаз-кабаре".

25 березня у столичному клубі Sullivan Room Kiev відбулась презентація нової програми Олега Скрипки в стилі джаз-кабаре.

Музична програма складається з пісень корифея української естрадної пісні 30-40-х років Богдана Весоловського. Олег Скрипка й музиканти джаз-бенду провели дослідницьку роботу з відновлення та реставрації українського джазу початку ХХ століття. Результатом цієї плідної і довготривалої праці є сингл "Серце у мене вразливе".

"Джаз-кабаре – це не кан-кан, - каже Скрипка. - Це кліше, що кабаре обов’язково має бути із оголеними дівчатами, які не відповідають реальності. Наприклад, коли кажуть шансон, ми відразу уявляємо собі матьору пісню, а французький шансон зовсім інший. Кабаре, наскільки я знаю з історії було створено на початку 19 століття, коли в Парижі музикантам заборонялось співати на вулиці і вони пішли до кав’ярень. Тобто кабаре - це гарна пісня, оркестр, атмосфера. У нас такого немає, тому хочеться створити певний оазис культури. А оголених дівчат в нас вистачає. 

- Як виникла ідея дослідити творчість нашого земляка Богдана Весоловського?
- Мій знайомий, власник музичної студії, Олександр Лисокобилко, який кілька років працював над цим проектом звернувся до мене за допомогою. Я послухав і був вражений, адже як і переважна більшість, нічого не знав про український джаз 30-40-х років. Я думав, що його не існувало. Після війни багато наших музикантів виїхало за кордон працювати. Борис Весоловський до 70-х років в Торонто написав дуже багато пісень і був популярним, але у нас про нього не знають. Я записав нові треки з його пісень, зробив аранжування. Коли ми почали представляти їх публіці, то зрозуміли, що їй це подобається. 

Олег Скрипка
ТСН.ua
Олег Скрипка у Києві презентував джаз-кабаре
- Проект "джаз-кабаре" розрахований на більш зрілу публіку? Адже, проходить у невеликому клубі в центрі Києва, квитки недешеві.
- Кабаре - це недешево, адже тут задіяне гарне світло, оркестр, звук. Квитки коштують в межах 200-800 гривень. Коли приїжджає закордонна зірка, ціна квитка зашкалює. І ці закордонні зірки збирають Палаци спорту. І туди ходить і молодь, і зріла публіка. Я думаю треба ламати цю погану традицію, що українські виконавці, які за якістю не гірші за закордонних, мають виступати за дешеві квитки. Нехай тоді приїжджає Рамштайн і грає безкоштовно.

- Зазвичай, у клубах люди не лише слухають музику, а ще й випивають та їдять. Це не заважатиме виступати?
- В закордонних кабаре є така традиція: замовляти їжу та напої до початку першого відділення програми, потім під час антракту, а під час самого виступу офіціанти не обслуговують клієнтів. Їсти під час програми вважається дурним смаком. Думаю, в нас теж так буде.

Проект джаз-кабаре також відбудеться 1 і 8 квітня. Хоча Олег Скрипка зізнався, що має музичного матеріалу аж для десяти різних кабаре.

Фото Олени Грози, ТСН.ua

Читайте також:

Олег Скрипка став гейшею і влаштував японські вечорниці

Олег Скрипка з друзями влаштував суботник

Олега Скрипку висунули у президенти України

 

ВідеоОлег Скрипка відкрив джаз-кабаре у Києві

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: