"Добровільні внески" для першокласників виросли до 4 тисяч гривень

У столичних школах за зарахування першокласників директори освітніх закладів "вимагають" добровільні внески до 4 тисяч гривень.

Цього року у київських школах зросли "добровільні внески", особливо для першокласників. Про це заявив секретар комісії Київради з освіти Олексій Давиденко

"До нас в комісію надходили скарги про те, що в початкових школах вимагають від 2,5 до 4 тисяч гривень за вступ. Торік було набагато менше", - говорить чиновник, пише Сегодня.

За словами Давиденка, директори особисто грошей не беруть, а оформляють внески через благодійні фонди, а тому дуже складно довести, що це здирництво. У КМДА кажуть, щоб батьки скаржилися, адже з урахуванням нового закону про корупцію (у ньому сказано, що внески можуть бути тільки за особистим бажанням батьків) дії директорів будуть підпадати під кримінальну відповідальність. А тому вони зайвий раз подумають.

"Якщо будуть скарги, кожен конкретний випадок вимагання грошей будуть розглядати і, якщо знадобиться, навіть залучати правоохоронні органи", - заявив заступник голови КМДА Леонід Новохатько.

Поки, правда, батьки скаржитися не поспішають. За перше півріччя 2011 року на незаконні побори відкрито поскаржилися лише 10 осіб. І це цілком зрозуміло. По-перше, батьки бояться виносити сміття з хати, бо потім у їхніх дітей починаються проблеми. По-друге, школи не отримують достатнє фінансування, і люди часто готові самі віддавати гроші за те, щоб діти навчалися в нормальних умовах.

Інше питання, що у багатьох батьків внаслідок низьких доходів немає можливості віддавати необхідні суми. І вони дійсно потребують захисту з боку влади, щоб у їхніх дітей не було проблем у разі відмови платити.

Нагадаємо, за даними міністра освіти Дмитра Табачника, цього року до школи прийдуть понад 410 тис. першокласників.

Читайте також:

1 вересня за парти сядуть понад 410 тисяч першокласників

Школа майбутнього на Київщині: навчання на iPad та вчителі з Британії

У школах Москви не буде українських класів - немає бажаючих навчатись

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: