Екс-глава Moody's: агентство завищувало рейтинги за гроші

Колишній керівник рейтингового агентства Moody's стверджує, що в агентстві "залякували і переслідували" аналітиків з метою змусити їх дати потрібні оцінки.

Екс-глава рейтингового агентства Moody's Вільям Харрінгтон подав скаргу на свого колишнього роботодавця до американської Комісії з цінних паперів і бірж.

Харрінгтон стверджує, що агентство отримувало гроші від зацікавлених банків і компаній і нерідко чинило тиск на незалежних аналітиків, на основі досліджень яких складаються рейтинги.

"Відвертий конфлікт інтересів пронизує всі щаблі службової драбини, від аналітиків початкового рівня до голови (ради директорів) і головного управляючого директора корпорації Moody's", - пише Харрінгтон, який віддав роботі в цій компанії 11 років життя.

Він заявив, що в агентстві існує стійка культура "залякування і переслідувань" аналітиків з метою змусити їх дати приємні для клієнтів оцінки.

"Завдання керівництва зводиться до перетворення аналітиків на корпоративних людей, які дають оцінки відповідно до інтересів компанії", - розповів Херрінгтон.

Рейтингові агентства викликали підвищений інтерес влади США після фінансової кризи. За однією з версій, агентства навмисно переоцінювали фінансові продукти, засновані на нічого не вартих іпотечних кредитах.

За словами економіста Джозефа Стігліца, вони привласнювали цінних паперах з рейтингом "F" вищий рейтинг "A". У підсумку банки сміливо купували ризикові боргові папери.

Зі свого боку, комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) почала попереднє розслідування щодо Standard & Poor's після того, як агентство знизило рейтинг США з "ААА" до "АА +" з негативним прогнозом.

Читайте також:

Глава Standard & Poor's йде у відставку

Зниження кредитного рейтингу США: світ в очікуванні нової кризи

Moody's і Fitch підтвердили рейтинги США

У рейтингових агентств США з'явиться європейський конкурент

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: