"Копанки" легалізують

Мінвуглепром має намір легалізувати шахти-"копанки". Про це повідомив напередодні в Донецьку міністр вугільної промисловості Сергій Тулуб.

Міністерство вугільної промисловості України має намір легалізувати шахти-"копанки". Про це повідомив напередодні в Донецьку міністр вугільної промисловості Сергій Тулуб.

"Гоніння на господарів "копанок" ні до чого хорошого не приводять. Кількість їх не зменшується", - сказав він. За словами міністра, метою таких заходів стане підвищення безпеки і ліквідація тіньових схем реалізації вугілля. "Зараз ми проводимо підготовчу роботу. Найближчим часом, я сподіваюся, ми зустрінемося з багатьма господарями цих "копанок", - сказав він.

Тулуб також відзначив, що не всі незаконні підприємці-господарі готові йти на контакт, тому з ними працюють "через певні органи - або ті, які видають ліцензію, або ті, які відповідають за наглядову безпеку". "Але я думаю, що найближчим часом, у вересні місяці, ми все-таки зустрінемося, виробимо спільну програму наших дій, для того, щоб це було цивілізовано і легалізовано", - додав міністр.

"Копанки" в Донецькій та Луганській областях є колишніми промисловими виробками, де кустарним способом, без дотримання норм і вимог, ведеться видобуток вугілля. Робота на таких шахтах ведеться на глибині десятків метрів, причому по 12 годин підряд. Статистику смертності в таких шахтах не знає ніхто. За оцінками фахівців, на Донбасі налічується від 2 до 2,5 тис. "копанок".

За кожну тонну видобутого вугілля "самокопам" платять по 85 грн. При цьому легальні шахти продають тонну вугілля за 250-300 грн., а ТЕС купують вугілля у фірм, які виграють тендери на постачання, по 540 грн.

Відзначимо, що підтримка вугільної галузі в Україні з кожним роком збільшується (у 2007 р. на фінансування галузі виділено 5,9 млрд грн, що на 1,5 млрд більше, ніж у 2006 р.). Проте цих коштів недостатньо, щоб повернути до життя збиткові шахти, при цьому кількість нелегальних шахт збільшується.

Раніше про необхідність легалізувати шахти-"копанки" заявляв президент України Віктор Ющенко.

Нагадаємо, що 21 серпня в Україні відзначали 60-у річницю Дня шахтаря.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: