Moody's знизило рейтинг держборгу Португалії до "сміттєвого"

Експерти прогнозують, що Португалії доведеться домовлятися з міжнародними організаціями про нові кредити на подолання фінансової кризи.

Агентство Moody's понизило кредитний рейтинг державних боргових зобов'язань Португалії до високоризикового "сміттєвого" рівня Ва2, заявивши, що країні може знадобитися другий пакет фінансової допомоги Євросоюзу і МВФ.

На думку експертів агентства, Лісабону буде украй складно до 2013 року скоротити свій дефіцит бюджету з торішнього рівня в 9,1% ВВП до 3% ВВП, як того вимагають МВФ і ЄС.

Подібно до Греції та Ірландії, в квітні Португалія почала отримувати кредит у 78 мільярдів євро, покликаний дати периферійним країнам єврозони час привести бюджетні дефіцити в норму і відновити запозичення на ринках.

На думку експертів агентства, перед Лісабоном стоять "величезні виклики, пов'язані зі скороченням держвитрат, підвищенням зборів податків, досягненням економічного зростання і підтримкою банківської системи".

Як і в Греції, яка вже веде переговори про виділення другого пакету фінансової допомоги, в Португалії для цього, швидше за все, знадобиться участь приватних кредиторів (у формі відстрочень і списань боргу), що також впливає на кредитний рейтинг.

Читайте також:

МВФ виділить Португалії 26 мільярдів євро

ЄС виділить на порятунок економіки Португалії 80 млрд євро

Португалія попросила грошей у Евросоюзу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: