Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Податковий кодекс збільшив удвічі тіньову зайнятість

В Держцентрі зайнятості зазначили, що з прийняттям нового Податкового кодексу тіньова зайнятість у країні зросла у два рази.

З прийняттям Податкового кодексу 23 грудня минулого року тіньова зайнятість в Україні зросла в два рази.

Про це розповів начальник управління організації надання соціальних послуг Державного центру зайнятості України Ігор Сухомлин, передає "ЛІГАБізнесінформ".

"Наприклад, у Словаччині жоден громадянин не може бути працевлаштований окрім як через державний центр зайнятості. Це дає повноцінну статистику, дані для аналізу ситуації, що дуже важливо. Адже ви подивіться - з прийняттям Податкового кодексу тіньова зайнятість у країні зросла у два рази! Вакансій немає, обліку немає, валового продукту немає. Я питаю, для кого ми прийняли такий Податковий кодекс?", - обурився він.

"Є досвід розвинених країн. У тій же Німеччині жодна людина не може працевлаштуватися в обхід державного центру зайнятості. Якщо у нас працевлаштування буде в обов'язковому порядку спрямовано через Державний центр зайнятості, ми будемо знати, скільки людей у нас мігрує, скільки працює, скільки хворіє", - зазначив Сухомлин.

Те, що всі роботодавці незалежно від форми власності підприємства не надають центру зайнятості в повному обсязі вакансії, які у них є, Сухомлин назвав основною проблемою в роботі центрів зайнятості.

"Це створює певний дисбаланс - люди хочуть знайти роботу, а підприємець тримає вакансію і інформацію про неї в Держцентр зайнятості не надає", - констатував ситуацію начальник управління Держцентру зайнятості.

А чесно подавати вакансії, за словами Сухомлина, вітчизняного роботодавця в нинішній ситуації можуть мотивувати лише міркування вигоди, якісь економічні стимули з боку держави.

Нагадаємо, за оцінками роботодавців, на сьогодні "в тіні" працюють близько 5-7 млн. українців.

Читайте також:

До 7 мільйонів українців працюють "в тіні"

Податковий кодекс виведе з тіні сотні мільярдів гривень, кажуть регіонали

Понад 35% української економіки знаходиться в тіні

Залиште свій коментар

Вибір редакції