Попит на житло в Україні впав у 2,5 рази

За прогнозами експертів, вартість квартир наступного року знизиться щонайменше на 5-7%. Похвалитись активними продажами ринок не може.

У 2010 році споживчий попит на житлову нерухомість в Україні скоротився у 2,5 рази, розповіли експерти під час круглого столу на тему: "Будівництво житла в Україні: підсумки, прогнози і "революційні" змін".

У Києві, за словами ріелторів, лише 200 проданих новобудов за місяць. У великих житлових комплексах щомісяця купують 2-3 квартири, хоча три роки тому таких апартаментів продавали близько 20-ти.

На вторинному ринку, за словами ріелторів, щомісяця продавалося лише 1000 квартир, хоча пропонували майже 15 тисяч.

Тим часом ціни на квартири у Києві продовжують знижуватися. У грудні було зафіксовано новий ціновий мінімум цього року. Однокімнатну квартиру можна придбати у межах 50 тисяч доларів, "готельний варіант" пропонують навіть за 37-39 тисяч. Ціни на двокімнатні квартири стартують від 60 тисяч, трикімнатні пропонують не дешевше 80 тисяч доларів.

Аналітики очікують, що падіння цін на вторинному ринку житла триватиме. Раніше деякі експерти прогнозували, що навесні 2011 року ціни на однокімнатні квартири впадуть до 10 тисяч доларів.

Будівельники ж упевнені, що ціна наступного року щонайменше не підвищиться, а у березні очікується сезооне здешевлення на 5-7%. Якщо ж парламент ухвалить закон про спрощене отримання дозволів на будівництво, вартість квартир у новобудовах може впасти ще більше.

Читайте також:

Податок на нерухомість приймуть тільки через рік

Уряд обіцяє новобудови по 500 доларів за "квадрат"

Складено рейтинг найдорожчих квартир Києва

Киянину потрібно збирати гроші на квартиру 20 років

ВідеоЗачарований квадратний метр

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: