Посуха суттєво посилить позиції України на світовому ринку зерна

Вартість зерна у світі росте з кінця червня через посухи в країнах Євросоюзу, Росії і Казахстані. На фоні цього та росту цін на зернові, Україна може посилити свої позиції на ринку.

В України є шанс посилити свої позиції на світовому ринку зерна. Посуха по всьому світу спровокувала різкий ріст вартості зернових - на минулому тижні на товарній біржі Чикаго ціни на них досягли максимуму за останні 13 місяців.

Українським компаніям стало украй вигідно експортувати пшеницю - її ціна у світі складає понад 200 доларів/т, тоді як в Україні доки трохи більше 150 доларів/т. Проте скористатися вдалою світовою кон'юнктурою підприємствам може перешкодити дефіцит оборотних коштів у зв'язку з невідшкодуванням ПДВ, пише "Коммерсант-Украина".

Тільки за минулий тиждень м'яка озима пшениця на товарній біржі Чикаго подорожчала на 8,3% - до 219,65 доларів/т (це найвища ціна з червня 2009 року). Учора ціни дещо знизилися - ф'ючерсні контракти з постачанням у вересні укладалися по 214 доларів/т, повідомило агентство Bloomberg.

Вартість зерна у світі росте з кінця червня через посухи в країнах Євросоюзу, Росії і Казахстані. Тільки у Росії загинуло 9,6 млн га з 48 млн га посівів. Міністерство сільського господарства РФ вже понизило прогноз урожаю з 97 млн т до 85 млн т, а експерти вважають, що він не перевищить 56 млн т. Невтішна ситуація і в Казахстані: за даними Інституту кон'юнктури аграрного ринку, урожай в нинішньому році буде на третину менше, ніж у минулому,- 14,5-15,5 млн тон. Ситуація на світовому ринку може посилитися через зниження постачань зерна з Канади, де посіви страждають від дощів, і з Австралії - через нашестя сарани. Міністерство сільського господарства США за останній місяць понизило прогноз постачань пшениці на світовий ринок в 2010/11 маркетинговому році на 7,5 млн т - до 661 млн т.

В Україні спекотна погода не приведе до втрати урожаю сільськогосподарських культур, заявив начальник Гідрометцентру Микола Кульбіда : "Озимі культури вже завершили або завершують вегетацію, тому нинішні погодні умови їм не страшні. Вони могли б негативно вплинути на кукурудзу, але аграрії останнім часом сіють стійкі до посушливої погоди сорти". Урожай зерна в Україні складе 42,5-43,5 млн т, прогнозує Кульбіда. Це навіть трохи вище за прогноз Мінагрополітики в 42 млн тон.

Читайте також:

Україна знизить експорт зернових

Через дощі Україна може залишитися без зерна

Уряд зобов'яже зернотрейдерів укладати контракти на державній біржі

ВідеоПосуха суттєво посилить позиції України на світовому ринку зерна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: