Україна опустилася в рейтингу конкурентоспроможності на 82 місце

Україна опустилася в щорічному рейтингу конкурентоспроможності на десять позицій. Росія - на дванадцять.

Україна опустилася з 72 на 82 місце в рейтингу конкурентоспроможності, що розраховується Всесвітнім економічним форумом (ВЕФ).

Про це говориться в Глобальному звіті конкурентоспроможності (Global Competitiveness Report) за 2009-2010 роки.

На думку авторів звіту, Україна в короткостроковій перспективі зіткнеться з серйозними проблемами з огляду на різке падіння попиту на експортну продукцію, девальвацію національної валюти і руйнування фінансової системи.

Економіка країни потребує реформування у таких напрямках, як інституціональна середу (за цим показником країна займає 120 місце з 133), зміцнення фінансових ринків (106 місце з 133), підвищення ефективності товарних ринків (109 місце з 133).

Щодо інших країн у рейтингу, то три перші місця в ньому зайняли Швейцарія, Сполучені Штати і Сінгапур. За ними в першій десятці – Швеція, Данія, Фінляндія, Німеччина, Японія, Канада і Нідерланди.

У рейтингу 2009 року – 133 країни світу з приблизно 200 існуючих. Для оцінки економіки кожної з них використовувалися відкриті статистичні дані, а також результати спеціального дослідження більше 13 тисяч працюючих в цих країнах менеджерів різних компаній.

Росія зайняла в цьому рейтингу 63 місце – на 12 місць нижче, ніж минулого року. Цього разу – після Панами, Мексики, Туреччини і Чорногорії, з одного боку, і перед Румунією і Уругваєм, за якими слідують Ботсвана і Казахстан.

Читайте також:

Moody's готується понизити рейтинг "Нафтогаза"

Міжнародні рейтинги України опинилися під загрозою

Fitch Ratings понизив рейтинг 5 українських банків

S&P знизив рейтинги України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: