Україна шукає альтернативу російському газу за прикладом США

Україна, в надрах якої залягають великі сланцеві родовища, готова підключитися до видобування газу зі сланцю. Це дає можливість знизити глобальну залежність країни від Росії та Близького Сходу.

Україна готова підключитися до бізнесу з видобування сланцевого газу за прикладом Техасу. Сланець дасть можливість змінити геополітику природного газу і знизити глобальну залежність країни від Росії та Близького Сходу.

Про це пише видання The New York Times.

Повідомляється, що в районі техаського міста Форт-Уорта американські енергетичні компанії продемонстрували, що видобувати газ зі сланцю економічно вигідно, при тому, що раніше ця осадова порода вважалася майже безрезультатною.

"Тепер, незважаючи на опір екологів, які стверджують про небезпеку забруднення вод при використанні цього методу, його прихильники просуваються вперед. І Україна, в надрах якої залягають великі сланцеві родовища, готова підключитися до цього бізнесу", - говориться в статті.

Україна цього року почала переговори з трьома західними енергетичними гігантами - Exxon Mobil, Chevron і Shell - про пошуки сланцевого газу. Парламент також прийняв законодавство, спрямоване на відкриття внутрішнього ринку природного газу для виробників сланцевого газу.

Тим часом президент Віктор Янукович підписав із США угоду щодо ресурсів газу і досяг домовленості з Європейським союзом про транспортування енергоресурсів, яке відкриває трубопровідну систему України західним компаніям.

Україна бачить в сланці можливості для зміни геополітики природного газу і зниження глобальної залежності від Росії та Близького Сходу, говориться в статті.

Сьогодні тільки три країни - Росія, Іран і Катар - володіють 54% світових запасів традиційного природного газу, однак сланцевий газ знаходять у багатьох інших місцях, включаючи Східну і Західну Європу, Індію, Китай і Австралію.

Як стверджує видання, сланцева промисловість може підірвати колись недоторканну цінову монополію Росії на природний газ, якщо зможе дублювати масштаб Форт-Уорта, базуючись на запасах пояса сланцевих родовищ Україні та Польщі, які частково пролягають під російськими трубопроводами.

За свідченням "Газпрому", середні оптові ціни на газ у Європі в першому кварталі 2011 року становили 346 доларів за тисячу кубометрів. Для порівняння: базова ціна на природний газ у Хенрі-Хаб в Луїзіані в США минулого місяця склала в середньому 153,3 долара.

"Нетрадиційний газ змінить правила гри по всій Європі", - стверджує Джеймс Хілл, віце-президент BNK Petroleum, однієї з компаній, що освоїли технологію в США і тепер розширюються до Європи.

Читайте також:

Україна і США підписали меморандум про сланцевий газ

"Газпром" планує підняти ціну на газ до 500 доларів для Європи

Скасування газових угод в українських судах залишить Україну без газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: