Україна та Росія починають нові газові переговори

Янукович домовився з Мєдвєдєвим, що ціну російського газу для України необхідно переглянути. Створено переговорну групу.

У четвер, 28 квітня, почне роботу українсько-російська переговорна група, мета якої - оптимізація існуючих домовленостей у газовій сфері.

З українського боку переговорну групу очолить міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко, з російського - голова правління ВАТ "Газпром" Олексій Міллер.

За інформацією ZN.UA, про створення групи для перегляду газової угоди між "Нафтогазом" і "Газпромом" від 2009 року домовилися президенти України та Росії Віктор Янукович і Дмитро Медведєв на зустрічі 26 квітня.

Під час переговорів "Мєдвєдєв сприйняв інформацію про несправедливість існуючих умов ціноутворення на газ", пише видання.

Згідно з представленими на переговорах розрахунками Кабміну, в IV кварталі 2011 року ціна за тисячу кубометрів газу для кінцевого споживача може досягти 510 доларів з урахуванням, з одного боку, 100-доларової знижки, а з іншого - ПДВ і транспортування.

За даними джерел видання, позиція української сторони під час роботи переговорної групи буде полягати в наступному: "Справедлива ціна на газ для України - це німецька ціна мінус транзит і мінус 100-доларова знижка за перебування на території країни Чорноморського флоту РФ".

Мова також може йти про зниження коефіцієнта за обсяг споживаного газу, про сезонні знижки, а також про зміну тарифу за зберігання.

Цілком можливо, що іншим варіантом вирішення питання розглядатиметься заміна базового значення формули цінового розрахунку. З січня 2009 року по сьогодні базова ціна у формулі визначена в розмірі 450 доларів. Українська сторона вважає, що об'єктивна базова ціна в формулі мала становити 179 доларів за тисячу кубометрів

Нагадаємо, до підписання газових угод між "Нафтогазом" і "Газпромом" у січні 2009 року Україна імпортувала газ з Росії за ціною 179 доларів за тисячу кубометрів. Газові угоди, укладені в січні 2009 року, зафіксували максимальну ціну на російський газ для України в розмірі 450 доларів за тисячу кубометрів.

Київ неодноразово заявляв про необхідність перегляду формули ціноутворення на російський газ. Зокрема, за словами прем'єр-міністра Миколи Азарова, справедлива ціна на газ для України становить 200 доларів за тисячу кубометрів. "Газпром" відповідав на це тим, що не бачить підстав для перегляду угоди.

Читайте також:

Азаров пригрозив відмовитись від російського газу

Російські ЗМІ: Янукович намагається влізти у тандем Мєдвєдєв-Путін

ГПУ порушила справу проти екс-голови "Нафтогазу"

Путін: перегляду газових контрактів не буде

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: