В Україні подорожчав газ для населення

Підвищення вартості газу для наслення та теплокомуненерго, як того вимагав МВФ, було таємно затверджено ще 9 липня.

Підвищення цін на газ в Україні вже затверджене – відповідне рішення було прийняте НКРЕ ще 9 липня. Ця постанова була необхідна для отримання Україною кредиту Міжнародного валютного фонду.

Як розповіло джерело, близьке до переговорів між Україною та МВФ, документи були передані представникам організації 10 липня. Постанови передбачають підвищення на 20% роздрібних цін на газ для населення з 1 вересня, а для ТКЕ – з 1 жовтня.

Крім того, з 1 січня і до кінця 2010 року планується щоквартальне зростання вартості палива для населення на 20%. А тарифи на газ для ТКЕ в 2010 році повинні бути підвищені до рівня, який дозволить "Нафтогазу" не компенсувати різницю між ціною закупівлі у "Газпрому" і продажем ТКЕ.

У прес-службі НКРЕ коментувати постанови відмовилися і лише висловили сумніви у достовірності цієї інформації. Прес-секретар "Нафтогазу" Валентин Землянський повідомив, що НАК не одержувала копії постанов. Але джерело, близьке до компанії, підтвердило їх достовірність, пояснивши, що документи можуть бути опубліковані до 1 вересня, коли вони повинні вступити в силу.

Прем`єр Юлія Тимошенко досі заявляла, що вартість палива для населення не буде зростати: "Я категорично проти підвищення ціни на газ для людей. Я пообіцяла, що в поточному році вона не зміниться, і я дотримаю свою обіцянку".

Проте місія Міжнародного валютного фонду відмовилася видавати черговий транш без зростання цін на газ. За підвищення вартості палива виступав і президент Віктор Ющенко. 15 липня він надіслав лист Юлії Тимошенко, в якому заявив, що дефіцит фінансових ресурсів "Нафтогазу" перевищує 27,3 млрд грн. Президент рекомендував у IV кварталі підвищити ціни на газ для населення і ТКЕ на 20%, що дозволило б "Нафтогазу" вже до кінця року одержати додатково 700 млн. грн.

Член комітету Верховної ради по ПЕК Сергій Тулуб вважає, що до 1 вересня постанови можуть бути скасовані, або замість них будуть прийняті нові.

"Уряду потрібне було щось показати МВФ, щоб вирішити питання по кредиту. Тепер НКРЕ може їх відмінити або прийняти нові документи, в яких будуть прописані інші умови зростання вартості газу", - говорить Тулуб.

Але фінансовий директор "Укрнафти" Володимир Пустоваров упевнений, що НКРЕ у будь-якому випадку буде вимушена підвищити вартість газу для населення.

"Зараз при продажі кожної тисячі кубометрів газу населенню зазнаються збитки до 400 грн за тисячу кубометрів, далі так продовжуватися не може", - вважає він.

Експерти нагадують, що в світовій практиці вартість газу для населення, як правило, вища, ніж для промисловості: "Наприклад, в ЄС – на 40-50%. Діє закон ринку – хто більше купує, той менше платить. Принцип, який використовується зараз в Україні і Росії, - для населення дешевше – залишився з часів СРСР".

Читайте також:

В обмін на кредит МФВ висунув "Нафтогазу" довгий список вимог

НКРЕ вивчає підвищення цін на газ за дорученням Ющенка

В уряді стверджують, що не обіцяли МВФ підвищити ціни на газ для населення

Восени російський газ для України подешевшає на 70 доларів

Задля кредиту МВФ уряд погодився підвищити ціни на газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: