В Україні створять "чорний список" страховиків

Частина страхових компаній виступила за створення реєстру недобросовісних колег, котрі не виконують зобов'язання перед клієнтами. "Чорний список" страховиків пропонують розмістити в Інтернеті.

Евандер Холіфілд
AFP
Страхові компанії ініціюють створення реєстру своїх колег, котрі недобросовісно виконують свої обов’язки.

Дані про фінансовий стан та платоспроможність компаній хочуть зробити відкритими, вважають у Лізі страхових організацій.

Страхові компанії давно розподіляють клієнтів на добрих та поганих: у кого менше страхових випадків, у кого більше, хто помічений у шахрайстві, а хто ні. В цьому році навіть запрацювала єдина база даних з автоцивілки, так званий "чорний список". Утім подібного реєстру страховиків в Україні досі немає.

Інформація про фінансовий стан страхової компанії закрита. Тому розпізнати недобросовісного страховика майже неможливо, а після настання страхового випадку клієнти не отримують гарантованих виплат.

Базу даних із фінансовою звітністю страховиків пропонують розмістити на одному чи кількох веб-ресурсах, із вільним доступом. Якщо люди бачитимуть,яка контора має проблеми, то не страхуватимуться в ній.

Це дозволить очистити страховий ринок від компаній-мильних бульбашок. За словами експертів, тоді покращиться загальний стан страхової справи і виросте довіра до страхового ринку в цілому.

Утім, зробити фінансову звітність лише доступною замало, зауважують експерти, вона надто складна й об'ємна. Крім того, гарні цифри можуть просто намалювати, тому дані слід узагальнити, твердять аналітики.

Ще однією проблемою є те, що самі страховики не бажають "відкриватися". За прозорість виступає не більше чверті компаній. Коли відкритість стане законодавчою нормою - невідомо.

Читайте також:

Страховики оцінюють збитки від ймовірної весняної повені в кілька мільярдів гривень

В Україні запроваджують "чорні списки" недобросовісних водіїв

Держфінпослуг України підвищить в два рази ліміти відповідальності з страхування
 

ВідеоВ Україні з'явиться реєстр страховиків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: