В Україні замість "хрущовок" збудують "економки"

Забудовники запропонували проект нової серії житлових будинків економ класу - до 500 доларів за кв. метр.

Українська будівельна асоціація запропонувала звести серію малоповерхових типових будинків за ціною від 400 до 500 доларів за квадратний метр, з обов'язковою фіксацією ціни в гривні.

Йдеться про типове житло економ класу на кшталт "сталінок" і "хрущовок".

На думку ради директорів УБА, економне житло має з'явитися не пізніше 2011-го року і задовольнити попит населення на нерухомість.

"Зараз в Україні є колосальний попит на житло, який потрібно задовольняти. Інакше вже в 2011 році ми можемо зіткнутися з тим, що попит в рази перевищуватиме пропозицію", - зазначив голова асоціації Лев Парцхаладзе.

За його словами, ідеальними були б квартири від 25 до 100 квадратних метрів. Термін експлуатації - як і у "хрущовок" - до 50 років. На розробку проекту УБА знадобиться 3-4 місяці, після чого забудовники планують звернутися до уряду. Влада має виділити замелю та забезпечити комунікації.

Генеральний директор інституту міського громадського проектування "МіськГромадПроект" Євгеній Лишанський наголосив, що йдеться не про один будинок, а про типову серію.

"Обробка і фасад будівель - не головне. Головне - типовість проектування, використання вітчизняних будівельних матеріалів і економічність споруди", - підкреслив архітектор.

Читайте також:

Квартири в Києві будуть дешевшати до кінця осені

У затоках Гельсінкі збудують житловий квартал на воді

Хрущовки стоять в Україні вже півстоліття

Кабмін пропонує грошову компенсацію за пільгове житло

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: