Янукович спільно з Росією побудує в Україні завод ядерного палива

Сторони закріпили домовленості про те, що завод потужністю 400 тонн урану на рік може бути введений в експлуатацію в 2012 році.

Компанія "ТВЕЛ" (Росія) і державний концерн "Ядерне паливо" підписали угоду про створення на території України спільного підприємства на паритетних засадах із частками сторін 50 на 50 для виробництва ядерного палива для реакторних установок ВВЕР-1000 за російськими технологіями.

Сторони закріпили домовленості про те, що завод потужністю 400 тонн урану на рік може бути введений в експлуатацію в 2012 році за умови прискореного вибору українською стороною й затвердження майданчика для розміщення підприємства, розробки ТЕО.

Зазначається, що найближчим часом сторони погодять, підпишуть і затвердять в атомних відомствах 2 країн план заходів щодо реалізації проекту, а також приступлять до реєстрації СП.

У підписаній угоді також вказується на важливість своєчасного одержання Україною ліцензій і дозволів на будівництво, кваліфікацію й експлуатацію підприємства.

Крім того, "ТВЕЛ" підтвердив намір передати технології всіх переділів виготовлення ядерного палива не пізніше 2020, забезпечити технологічний супровід діяльності заводу, навчати персонал і т.д.

"ТВЕЛ" забезпечить доступ української сторони до часткового фінансування проекту й підтверджує готовність постачати на завод всі відсутні компоненти й комплектуюче ядерне паливо, а також забезпечити послугами зі збагачення урану.

В угоді зазначена можливість поставок у перспективі продукції на ринки третіх країн.

Нагадаємо, 22 жовтня ц.р. президент України Віктор Янукович повідомив про намір побудувати завод з переробки урану в Кіровоградській області. Глава держави також зазначив, що сьогодні близько 55% електроенергії виробляється саме завдяки атомним потужностям країни.

Пізніше з'явилася інформація, що Кабмін планує вкласти 250 млн доларів у будівництво нового заводу з переробки урану на базі Новокостянтинівського родовища.

Читайте також:

Росія і Україна об'єднають уранові галузі

Уряд побудує урановий завод за 250 мільйонів доларів

Янукович пообіцяв хворим на рак збудувати урановий завод

Через Україну возитимуть російські і словацькі ядерні вантажі

ВідеоЯнукович спільно з Росією побудує в Україні завод ядерного палива

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: