З 2011 року одяг різко подорожчає

Ціни на бавовну на європейських і американських сировинних біржах тримаються на рекордній позначці у понад 1,6 долара за американський фунт.

Виробники одягу нарікають на дорожнечу бавовни. Напередодні різдвяних свят лідери ринку стримують ціни, аби не зіпсувати собі передсвяткову торгівлю, проте визнають - подорожчання неминуче.

Ціни на бавовну на європейських і американських сировинних біржах тримаються на рекордній позначці у понад 1,6 долара за американський фунт (450 грамів), при цьому з червня 2010 року ціни піднялися майже удвічі.

Причиною називають дедалі вищий попит на всіх провідних біржах та невисокий врожай.

Торгівці сировиною прогнозують подальше зростання цін - вони занепокоєні насамперед наслідками руйнівної повені у Пакистані, який є четвертим виробником бавовни у світі, обмеженнями експорту в Індії та підвищеним попитом на сировину у Китаї.

За кілька місяців світові резерви бавовни скоротилися на чверть.

Першим із міжнародних "гігантів", який наважився заговорити про неминуче зростання цін на одяг, став голова правління шведської компанії H&M Карл Йоганн Перссон.

Шведи усвідомлюють, що молодь, яка приходить до крамниць H&M із розрахунком стильно вбратися за малі гроші, може украй негативно відреагувати на підняття цін.

Тим не менше, Перссон в інтерв'ю німецькому діловому виданню Handelsblatt відверто заявив: "я вважаю, що ціни у нашій галузі будуть зростати".

Серед причин топ-менеджер H&M називає не лише дорожнечу сировини, але й постійне зростання витрат на оплату праці в країнах Азії та у Туреччині, де шиється левова частка одягу для Європи і США.

Раніше повідомлялося про те, що ріст цін на бавовну обернеться подорожчання продукції легкої промисловості, в першу чергу джинсів, які на 98% складаються з бавовни.

Читайте також:

Джинси подорожчають через жадібний Китай

Українцям порадили запасатися картоплею і бавовною

До кінця року ціни зростуть ще на 3%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: