Алкогольне сп'яніння дає шанс вижити при сильних травмах голови

Подальше вивчення механізму дії алкоголю в таких випадках дозволить удосконалити методику лікування травм голови.

Вчені виявили, що пацієнти з сильними травмами голови мають більший шанс вижити, якщо в їх крові є етиловий спирт - ключовий компонент міцних алкогольних напоїв. Вони не виключають, що подальше вивчення механізму дії алкоголю в таких випадках дозволить удосконалити методику лікування травм голови, йдеться у статті в журналі Archives of Surgery.

Автори публікації на чолі з Алі Салімом з Медичного центру "Цедаорс - Сінай" у Лос-Анджелесі після аналізу 38 тисяч різних випадків травм голови прийшли до висновку, що алкоголь якимось чином допомагає при загоєнні сильних ран такого роду. Виявилося, що на 100 смертей від травм голови серед тверезих на момент її отримання людей припадає усього 88 летальних випадків серед тих, хто перебував у стані алкогольного сп'яніння.

Чим викликана така статистика і який детальний механізм позитивної дії етилового спирту в цих випадках, вченим поки що не відомо. Салім вважає, що алкоголь може притупляти виділення великих доз адреналіну в головний мозок, що знижує запалення і тим самим дозволяє вижити деяким людям із сильною травмою голови.

Для того, щоб навчитися застосовувати цей ефект в терапевтичних цілях, учені повинні з'ясувати, для яких типів ушкоджень голови ця методика працює, у який термін після отримання травми людині має сенс призначити алкоголь і в яких кількостях.

Частково такі експерименти можна провести на тварин, однак у випадку з людським мозком травми можуть бути набагато більш різноманітними, тому виявлений ефект навряд чи незабаром зможе знайти застосування в медичній практиці.

"Вживання алкоголю було і залишається шкідливим заняттям, хоча б тому, що 40% ДТП зі смертельним результатом відбуваються саме під впливом алкоголю", - підсумував Салім.

Читайте також:

Учені б'ють на сполох: алкоголь викликає рак горла і рота

Вчені дізналися, як алкоголь шкодить мозку

В США подали позов проти хот-дога

Британець прогуляв 18 тисяч фунтів через помилковий "смертельний" діагноз

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: