Атлантиду майя знайшли на дні озера в Гватемалі

Посеред найглибшого озера Центральної Америки виявили затонулий острів, який колись був ритуальним місцем для майя.

На дні вулканічного озера Атітлан у Гватемалі археологи знайшли затонулий священний острів, де колись збиралися майя для релігійних ритуалів.

Вперше руїни будівель та величезні церемоніальні камені під водою відкрив 12 років тому дайвер-аматор Роберто Самайоа, який виріс неподалік озера і часто чув від бабусі розповіді про затонуле святилище.

Він назвав це місце Самавах: перша частина слова "сам" - від прізвища першовідкривача, а друга частина "авах" - це слово майя, яке означає "камінь". Іншими словами, Самавах можна перевести як "камінь Самайоа".

Вчені зацікавилися знахідкою Самайоа тільки минулого року. Вони провели перші в історії Гватемали підводні археологічні дослідження. За допомогою гідролокатора науковці нанесли на карту ділянку площею в 400 кв. метрів і вивчили підводні будівлі. Самайоа також приєднався до експедиції.

На думку фахівців, це місце, яке знаходиться на глибині 15−20 метрів, раніше було островом, який в результаті якогось катаклізму (виверження вулкана або обвалу) опинився під водою.

Самавах
Один з кувшинів Самаваха, на дні Атітлану
Знайдена там кераміка, яка повністю збереглася, свідчить, що мешканці острова залишали його нашвидкуруч, кинувши все своє майно.

Розмір острова був невеликий - 400 на 350 метрів. Дослідники виділили три групи будівель. Одна з них, стіни якої складені з каменів правильної геометричної форми, нагадує будинок голови общини. До другої групи увійшли вісім споруд меншого розміру. До третьої – найдовша будівля з парадними сходами, розташованими за віссю північ-південь.

Археологи датували затоплені будівлі 250 роком, тобто тим періодом, коли держава майя ще не досягла свого найвищого розквіту. Вчені впевнені, що це місце було дуже важливим релігійним центром. На самому острові жили, ймовірно, до 150 людей, але вочевидь він був місцем паломництва інших майя.

Точне місце розташування таємничого острова засекречене, оскільки дослідники бояться напливу "чорних археологів". У лютому наступного року вчені розпочнуть другий етап досліджень затопленого острова. Крім того, його історія увійде до документального фільму "Mayan Blue", який вийде у 2010-му.

Читайте також:

Старійшини майя "скасували" кінець світу в 2012 році

Вчені розкрили загадку кам'яних гігантів з острова Пасхи

У пустелі Гобі знайшли заховані скарби буддистів

Російські вчені занурюються під воду, щоб знайти Атлантиду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: