У глибинах Урану і Нептуну приховані океани з рідких алмазів

В алмазних океанах Урану і Нептуну плавають гігантські алмазні айсберги - ця теорія вчених набуває все більше підтверджень.

Уран
Теорія про алмазні моря на поверхні Урану отримала ще одне підтвердження
На планетах Нептун та Уран можуть існувати океани рідких алмазів, на поверхні яких плавають тверді алмазні айсберги. Таку гіпотезу висунули вчені після того, як дослідили температуру плавлення алмазу.

Річ у тому, що Уран і Нептун на 10% складаються з вуглецю - будівельного матеріалу для алмазів. Щоб отримати рідкий алмаз, необхідно досягти дуже високої температури (температура плавлення алмазу становить 3,5 тисяч градусів).

Дослідження показали, що алмази ведуть себе подібно до води під час заморожування і танення, внаслідок чого великі тверді об'єкти можуть плавати на поверхні рідких форм речовини, як лід в стакані води.

Для доказу цієї теорії було проведено експеримент, який виявився успішним. Команда учених з Ліверморської національної лабораторії (США) зуміла розтопити алмаз. Алмаз став рідким при нагріві у декілька десятків тисяч градусів і тиску в 40 мільйонів атмосфер.

При зниженні тиску до 11 мільйонів атмосфер і зниженні температури до 50 тисяч градусів на поверхні рідкого алмазу стали з'являтися тверді утворення, які не тонули, а плавали в розплавленій масі у вигляді айсбергів.

"Особливість експерименту полягає в тому, що простим підвищенням температури переходу в рідкий стан домогтися неможливо. Доводиться створювати високий тиск, що різко ускладнює процес вимірювання. Збільшувати тиск необхідно для того, щоб алмаз в процесі нагрівання не перетворювався на графіт", - пояснив провідний автор дослідження Джон Еггерт.

Такі самі умови (висока температура і тиск) характерні, зокрема, для газових гігантів, якими є Нептун і Уран. Як заявив Том Даффі з Принстонського університету, що займається вивченням планет, теорія про океани рідких алмазів на цих планетах не нова. Проте, додав він, після останніх досліджень ця концепція "виглядає все більш і більш переконливою".

Читайте також:

На Сонці стався потужний спалах

"Хаббл" сфотографував народження нових сонячних систем

У небо піднявся перший у світі космічний корабель для туристів

В Африці знайшли один з найбільших алмазів в історії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: