Вчені вперше виростили здорове потомство зі штучної сперми

Науковці з Кіотського університету створили "сперму з пробірки" (зі стовбурових клітин мишей), і після запліднення яйцеклітин на світ з'явилися здорові мишенята.

Японським біотехнологам вдалося створити сперму в лабораторних умовах шляхом перетворення стовбурових клітин мишей. Тепер з цих клітин виросли здорові мишенята.

Спочатку зі стовбурових клітин були отримані гоноцити (первинні статеві клітини), які потім трансплантували безплідним мишам. Тварини служили організмами-інкубаторами, поки "ранні" клітини розвивалися в повноцінні сперматозоїди, повідомляє BBC News.

Потім отримані сперматозоїди були використані для успішного запліднення яйцеклітин, які пересадили самкам.

У результаті всіх цих маніпуляцій на світ з'явилися здорові мишенята, які виросли у фертильних мишей жіночої та чоловічої статі, і тепер самі здатні давати повноцінне потомство.

За словами експертів, досягнення японських фахівців допоможе краще зрозуміти причини виникнення проблем з фертильністю і дозволить розробити нові ефективні засоби лікування безпліддя у людей.

"Наші результати - це перший крок на шляху до гаметогенезу в пробірці. Подібна методика може бути використана для лікування безпліддя людини", - зазначили вчені з Кіотського університету, які опублікували своє дослідження в журналі Cell.

Органи зі стовбурових клітин. Довідка

Вперше штучні багатофункціональні стовбурові клітини неембріонального походження, так звані індуковані плюрипотентні стовбурові клітини (induced pluripotent stem cells - iPS), здатні формувати здорові клітини різних органів, були отримані професором університету Кіото Сін'я Яманака в 2006 році.

Вченим вдалося створити стовбурові клітини зі звичайних клітин шкіри людини. Це відкриття зняло етичну проблему використання ембріональних клітин людини, яка існувала досі, і дало перспективи створення тканин і органів замість пошкоджених або загублених внаслідок хвороби або травми.

Будівельним матеріалом для цих органів і тканин стануть клітини самої людини.

За чотири роки з моменту створення iPS-клітин, науковці навчилися вирощувати клітини серцевого м'яза, кишечника, підшлункової залози, сітківки ока, крові, шкіри, а також нервові клітини. Головною проблемою, яка гальмує використання таких клітин у медицині, як і раніше залишається високий ризик розвитку онкологічних захворювань.

Читайте також:

Революція в історії людства: тепер зачати дитину можуть не двоє, а одразу троє людей

Вчені штучно виростили сперматозоїди та яйцеклітини

Донор сперми передав смертельну генетичну хворобу 9 з 24 своїх дітей

Біологи довели, що "материнське прокляття" існує

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: