Америка пережила "супер-дупер вівторок"

У США відбулися масштабні праймеріз перед призначеними на листопад виборами до конгресу та губернаторів. Республіканці посилили свої позиції.

У США пройшли найбільші партійні праймеріз перед парламентськими і губернаторськими виборами в листопаді. Цей день американські журналісти охрестили "супер-дупер вівторком".

Попереднє голосування щодо кандидатів на посади конгресменів і губернаторів у 12 американських штатах завершилося вранці 9 червня за київським часом.

У плебісциті взяли участь приблизно 20% людей, які мають право голосу. Це єдині подібні масштабні одномоментні праймеріз перед призначеними на листопад проміжними виборами до конгресу.

В рамках голосування республіканці і демократи визначали своїх кандидатів у сенатори і члени палати представників від Каліфорнії, Арканзасу, Невади, Південної Кароліни, Північної та Південної Дакоти, Вірджинії, Айови, штату Мен, Джорджії, Нью-Джерсі і Монтани (у деяких штатах одночасно йшли праймеріз обох партій, в інших - тільки однієї, в частині штатах праймеріз одночасно проводилися для кандидатів у губернатори і конгрес).

Республіканці посилили свої позиції. Підсумки голосування частково підтвердили головний прогноз аналітиків - незадоволення американців роботою своїх нинішніх представників в конгресі може призвести до того, що республіканці, які зараз мають меншість у сенаті, завдадуть поразки демократам за підсумками виборів у листопаді.

Найцікавіші губернаторські праймеріз пройшли в Каліфорнії, де республіканці шукали заміну своєму найвідомішому губернатору Арнольду Шварценеггеру, і в Неваді, де вирішувалася доля губернатора Джима Гіббонса, який своїм адюльтером оскандалився на всю країну.

Праймеріз у Каліфорнії, яка восени попрощається з "Арні", вже зараз стали найбільш витратними з усіх, що проводилися раніше. Зростанню витрат сприяла не тільки принципова важливість найбільш населеного штату для американської політики, але й участь в республіканській гонці мільйонерки, колишньої керівниці eBay Мег Уітман. За відкритими даними, її фандрайзінг досяг 80 млн доларів, понад 70 з яких її ж власні кошти. Її суперник по партії Стів Пойзнер вклав у кампанію 24 млн доларів.

Уітман переконливо перемогла, а восени вона змагатиметься з кандидатом від демократів - колишнім губернатором штату, а зараз його прокурором Едмундом "Джеррі" Брауном.

Голосування в Неваді закінчилося провалом Гіббонса - він майже удвічі поступився своєму супернику Брайану Сандовалю. Гіббонс з 2007 року був оточений сексуальними скандалами, зокрема про його таємні поїздки до готелю в Ріно, появу на публіці з моделлю Playboy. Сімейне життя Гіббонса закінчилося раніше політичного - його розлучення, яке набуло чинності у квітні 2009 року, висвітлювали всі американські ЗМІ.

Читайте також:

Обама хоче знати, кому "надерти дупу" за катастрофу в Мексиканській затоці

Держборг США досяг рекордного розміру

Обама: США формуватимуть новий міжнародний порядок

В Америці підшукали заміну Обамі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: