В США відзначають День бабака. Екологи просять не мучити тварину

Традиційно 2 лютого у США складають прогноз погоди за поведінкою бабаків. Цього року захисники тварин заявили, що через це бабаки страждають від нервового стресу.

2 лютого у Північній Америці відзначають День бабака. Цього дня за традицією влаштовують обряд спостереження за бабаком, якого розбудили після зимової сплячки.

Вважається, що якщо звір не бачить своєї тіні і спокійно вилазить з нори, то весна буде ранньою. Якщо бабак бачить свою тінь і ховається назад в нору, то, за повір'ям, зима триватиме ще рівно шість тижнів.

Хоча прогнози бабака виправдовуються менш ніж в половині випадків, цей народний спосіб прогнозу погоди давно перетворився на святкові гуляння, особливо в тих місцях, де живуть найбільш імениті в США бабаки. Наприклад, нью-йоркський Чак, який торік мало не відкусив палець меру мегаполісу Майклу Блумбергу.

Найзнаменитіший у світі бабак Філ мешкає в містечку Панкссутоні в штаті Пенсільванія, який завдяки Філу отримав титул Всесвітньої столиці погоди. На костюмований обряд прогнозу весни до цього провінційного містечка з населенням трохи більше 6 тисяч людей, з'їжджаються більше 40 тисяч туристів.

Тут існує навіть клуб друзів Філа, президентові якого бабак "нашіптує" окремі прогнози.

День бабака традиційно святкується в США з 1887 року, але цьогоріч набув несподіваного "зеленого" забарвлення. Низка екологічних організацій і товариств захисту тварин заявили, що будити сплячу тварину шкідливо для її організму, а через велику кількість публіки, фото- і телекамер у бабака починається нервовий стрес.

Захисники тварин запропонували у вигляді компромісу замість живого бабака використовувати муляж або виготовити робот. Декілька зоопарків вже погодилися, що цього року не відзначатимуть День бабака з гуманних міркувань.

Читайте також:

Скандал у Британії: свиней підривали заживо за наказом уряду

Вперше в Україні людину ув’язнили за знущання з тварини

У зоопарку Луцька через морози загинули п'ять тварин

Гороскоп на 2010 рік: що нам готує рік Тигра

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: