Білоруська опозиція хоче повторити Арабську весну

Натхненна революціями на Близькому Сході, білоруська опозиція робить спробу об'єднатися проти президента Олександра Лукашенка.

В Білорусі опозиціонери хочуть розібратися з Лукашенком так, як лівійці розрібралися з Каддафі. План дій передбачає об'єднання політичних сил, створення тіньового уряду і санкції проти держави.

Конкретний план спільних дій білоруської опозиції, який багато в чому копіює досвід опозиціонерів "Арабської весни", виклав у своєму посланні на волю екс-кандидат у президенти, голова Соціал-демократичної партії ("Народна громада"), що знаходиться в ув'язненні Микола Статкевич.

У листі Статкевича, яке потрапило до представника його виборчого штабу Сергію Скребцю, містяться вимоги "очистити демократичні ряди від заплямувавших свою репутацію політиків, не припиняти тиску на білоруський режим до повного звільнення всіх політичних в'язнів".

Крім того, ініціатива Миколи Статкевича передбачає створення тіньового уряду, до якого увійшли б представники всіх колишніх кандидатів від опозиції, які брали участь у грудневих президентських виборах.

Важливу роль у посиленні тиску на Олександра Лукашенка ув'язнений опозиціонер відводить міжнародному співтовариству, яке, на його думку, має ввести санкції проти білоруських підприємств нафтогазової галузі і згорнути всі політичні контакти з Мінськом до звільнення всіх політв'язнів і початку процесу повномасштабної демократизації.

Коментуючи ініціативу Миколи Статкевича, його представник особливо наголосив, що опозиціонер натхненний "лівійським досвідом", коли "представники різних політичних переконань об'єдналися для боротьби зі спільним ворогом в особі Муаммара Каддафі".

Втім, Сергій Скребець визнає, що перешкодою на шляху реалізації "плану Статкевича" залишається роздробленість білорускою опозиції.

Нагадаємо, що нещодавно Лукашенко заявив про готовність звільнити політв'язнів в надії про відновлення стосунків з ЄС.

Читайте також:

Лукашенко помилував дев'ятьох учасників грудневих заворушень

У Білорусі штрафуватимуть громадян за "масову організовану бездіяльність"

Однорукого опозиціонера в Білорусі оштрафували за оплески

У Білорусі затримали близько 1800 учасників "мовчазних" протестів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: