Біля берегів Естонії знайшли затоплену радянську субмарину (відео)

У водах Ризької затоки естонські пошуковці виявили залишки підводого човна часів СРСР, можливо, класу "Щука".

У водах Ризької затоки поблизу естонського острова Рухну були знайдені уламки радянського підводного човна.

Місце, де затонув корабель, допомогли відшукати рибалки – їхні снасті в цьому районі постійно за щось чіплялися. Естонські пошуковці скористалися приладами, які підтвердили їхні здогадки про те, що на глибині близько 55 метрів дійсно лежить підводний човен.

Радник Департаменту охорони пам'яток старовини і глава експедиції з пошуку затонулих кораблів Майлі Ройо зазначила, що поки занадто рано говорити про те, який саме корабель лежить на дні. Висновки, за її словами, можна буде робити після більш детального дослідження.

Водночас місцевий археолог Вєлло Мясс, який виявив кілька років тому затонулий в 1893 році російський броненосець "Русалка", заявив, що знайдено саме радянський підводний човен класу "Щука".

За його словами, ВМФ СРСР навмисно затопив цей човен в 1958 році, щоб надати військовим водолазам базу для відпрацювання робочих навичок.

Залишки субмарини лежать в 2,5 милях на схід від острова Рухну. Завдовжки корабель приблизно 55-60 метрів, заввишки - від 3 до 6 метрів. Попри дуже погану видимість, фахівцям вдалося зняти затонулий підводний човен на відео.

Читайте також:

У Північному морі знайшли німецьку субмарину часів Першої світової

Британці збираються підняти з дна озера нацистські скарби

ЦРУ розсекретила історію найбільшого скандалу "холодної війни"

ФСБ розкрила таємниці скарбів нацистського спецназу "Вервольф"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: