Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У Москві провалилася спроба проведення несанкціонованого гей-параду. Поліція затримала близько 34 людей: 18 гей-активістів, а також 16 противників проведення гей-параду.

У суботу, 28 травня, спроба активістів секс-меншин провести несанкціонований гей-парад у Москві закінчилася масовими затриманнями.

Біля Олександрівського саду зібралися як прихильники секс-меншин, так і противники проведення гей-параду, ймовірно, члени радикальних православних організацій.

Коли представники сексуальних меншин, які хотіли висловити протест проти фашизму та дискримінації, розпочали виступи, піднімаючи вгору свої прапори, до них підбігали молоді люди міцної статури з гаслами "За Батьківщину, царя, вітчизну" на футболках.

Молодчики намагалися побити гей-активістів, після чого в події втрутилася поліція. Кілька разів зав'язувалася бійка.

Водночас, затриманий на гей-парад у Москві американський активіст Ден Чой, звернувся до держсекретаря США Гілларі Клінтон з вимогою засудити дії російської влади щодо представників сексуальних меншин.

"Закликаю вас засудити ганебну поведінку російської влади з представниками сексуальних меншин, які брали участь у гей-прайд 28 травня", - йдеться у зверненні Чоя.

"Європейський суд з прав людини; вже виносив рішення проти Росії за незаконну заборону гей-прайду, і це було ще до того, як під час його розгону за вказівкою уряду постраждали громадяни США і правозахисники з усього світу", - додав він.

Також стало відомо, що французький активіст Луї-Жорж Тен, ініціатор проведення Міжнародного дня боротьби з гомофобією, заявив, що на гей-прайд у Москві його побили неонацисти.

В управлінні інформації і громадських зв'язків ГУ МВС Росії по Москві сказали, що кількість затриманих на несанкціонованій акції гей-активістів у суботу сягнула 34 людей, з них 18 гей-активістів, а також 16 противників проведення гей-прайду.

Раніше московська влада остаточно відмовила російській гей-спільноті в узгодженні публічної акції. Європейський суд з прав людини у 2010 році визнав незаконним заборони гей-парадів у Москві в попередні роки.

Дивіться, як у Москві розігнали несанкціонований гей-парад

Читайте також:

Геї впевнені, що в Україні їх починають любити

Мер Москви: нам гей-паради не потрібні

У Петербурзі закидали яйцями перший дозволений гей-пікет

Американський чиновник закликав усіх "п*дарів" покінчити із собою

Відео Гей-парад у Москві провалився: геїв побили радикали, а потім затримала поліція

Залиште свій коментар

Вибір редакції