Катастрофа у Мексиканській затоці стала для американців "нафтовим Чорнобилем"

На ліквідацію наслідків екологічної катастрофи у Мексиканській затоці може піти до 90 днів, при цьому нафта завдасть неповоротної шкоди екосистемі узбережжя.

Екокатастрофа в Мексиканській затоці
AFP
Нафта створила загрозу для екосистеми узбережжя США
В результаті вибуху нафтової платформи біля берегів США у води Мексиканської затоки щодня може виливатися близько 100 тисяч барелів нафти, повідомив міністр внутрішніх справ США Кен Салазар.

За його прогнозами, на ліквідацію наслідків екологічної катастрофи в Мексиканській затоці може піти до 90 днів.

Зі свого боку, представник міжнародної організації Greenpeace заявив, що цю катастрофу можна "з повним правом назвати "нафтовим Чорнобилем".

Для оцінки збитків і контролю за екстреними заходами з усунення розливу нафти в Мексиканській затоці в район лиха прибудуть президент США Барак Обама і глава британської корпорації British Petroleum Тоні Хейворд.

Тим часом цими вихідними сильний вітер завадив контрольованому підпалюванню ділянок нафтової плями, яку прагнуть таким чином знищити. Намагаючись обмежити розростання розливу, British Petroleum, за заявою її офіційного представника, почала застосовувати хімічний дісперсант як над поверхнею затоки, так і під водою, - біля одного з трьох джерел витоку нафти "в найближчому місці від противикидного превентора".

Нагадаємо, 20 квітня у Мексиканській затоці вибухнула нафтовидобувна платформа Deepwater Horizon, що належить швейцарській компанії Transocean і орендована для видобутку нафти британської корпорацією British Petroleum (ВР).

Аварія призвела до витоку нафти. Наразі нафтова пляма розміром з Ірландію дрейфує від берегів Луїзіани до берегів Флориди. У рятувальній операції в затоці беруть участь 76 суден, 5 літаків, близько 1,1 тисячі фахівців. На допомогу їм направлені тисячі військовослужбовців національної гвардії США і додаткова техніка.

Ліквідація забруднення вод та узбережжя, а також компенсації збитків від розливу нафти, за оцінками фахівців, обійдуться не менш ніж в 12 мільярдів доларів. Водночас спеціалісти побоюються того, що руйнування нафтогонів, розташованих ближче до морського дна, може призвести до появи неконтрольованих фонтанів нафти, наслідки яких навіть важко припустити.

Фахівці також попереджають, що нафта надовго закриє можливість рибного промислу, створить загрозу для екосистем, а також різко скоротить потік туристів до цих місці, які раніше славилися своїми природними заповідниками.

Читайте також:

Пентагон направив Національну гвардію США на боротьбу з нафтовою плямою

Нафтова пляма розміром з Ірландію наближається до пляжів США

Американці підпалили нафтову пляму в Мексиканській затоці

У Мексиканській затоці вибухнула нафтовидобувна платформа

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: