Китай пригрозив Норвегії погіршенням відносин через премію миру

Китайська влада оголосила, що нагородження Нобелівською премією правозахисника Лю Сяобо суперечить принципам присудження цієї нагороди.

Влада Китаю заявила про можливе погіршення відносин з Норвегією через присудження Нобелівської премії миру китайському дисиденту, який відбуває термін позбавлення волі.

Китайська влада оголосила, що нагородження Нобелівською премією правозахисника Лю Сяобо (Liu Xiaobo) суперечить принципам присудження цієї нагороди. У чому саме полягає суперечність, не уточнюється.

Прем'єр-міністр Норверіі Йенс Столтенберг тим часом виступив з привітанням на адресу дисидента. "Я б хотів привітати Лю Сяобо, який отримав Нобелівську премію миру 2010 року за свою роботу в області захисту демократії і прав людини", - заявив прем'єр. У той же час Столтенберг підкреслив, що Норвегія продовжує тісну співпрацю з Китаєм.

П'ять членів Нобелівського комітету, які обирають лауреата Нобелівської премії миру, призначаються норвезьким парламентом. Проте надалі норвезька влада не має будь-якого впливу на їх рішення.

У 1989 році Лю Сяобо, викладав китайську літературу в Пекінському університеті, брав участь у подіях на площі Тяньаньмень. За це його на два роки відправили у в'язницю і заборонили надалі викладати у державних освітніх установах. У 1996 році правозахисника засудили до трьох років таборів за заклики до звільнення інших учасників акцій протесту 1989 року. Нарешті, в 2008 році дисидента визнали винним у спробі повалення державного ладу і засудили до 11 років позбавлення волі.

Нобелівський комітет присудив Лю Сяобо премію миру з формулюванням "за тривалу ненасильницьку боротьбу за фундаментальні права людини в Китаї". У телекомпанії CNN стверджують, що в момент трансляції присудження премії сигнал на Китай блокувався.

Читайте також:

Нобелівську премію миру отримав китайський політв'язень

Нобелівський комітет обіцяє сюрприз при виборі лауреата премії миру

Нобеля з літератури отримав перуанський письменник

ВідеоНобелівську премію миру присудили китайському правозахиснику

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: