Лужков заявив, що Мєдвєдєв злякався його тандему з Путіним

Колишній мер Москви Юрій Лужков пояснив свою відставку підготовкою до виборів. На його думку, Мєдвєдєв злякався, що той підтримає Путіна.

В інтерв'ю американській телекомпанії СNN екс-мер Москви Юрій Лужков назвав причиною своєю відставки підготовку до виборів. На його думку, президент Росії Дмитро Медвєдєв змістив його через страх не бути підтриманим у випадку відкритої конкуренції з прем'єр-міністром Володимиром Путіним на президентських виборах 2012 року.

В інтерв'ю Лужков визнав, що в даний час в Росії демократії менше, ніж за часів Бориса Єльцина. Він також заявив, що добиватиметься повернення прямих виборів голів регіонів і створювати власний громадський рух.

"Наближаються президентські вибори 2012 року. Влада хоче, щоб Москва підтримала кандидата, який буде ними запропонований. На посаді мера Москви їм потрібна людина зі свого кола", - пояснив Лужков. Як вважає Лужков, на посту мера він був "самодостатнім і незалежним", а це незручно федеральному центру, якому потрібен "той, хто буде виконувати накази Кремля".

На думку Лужкова, причиною його відставки також могло бути і те, що Мєдвєдєв злякався несприятливого для себе розвитку подій на президентських виборах 2012 року. Адже якщо Медведєву довелося б конкурувати з Путіним, Лужков на посаді мера Москви, що впливає на значну частину електорату, міг надати підтримку прем'єру.

Експерт вважають, що Лужков за допомогою таких інтерв'ю хоче постати жертвою Кремля в очах Заходу, щоб убезпечити себе від можливого кримінального переслідування і арешту рахунків його дружини Олени Батуріної в інших країнах.

Як вважає Лужков, ефективність роботи Мєдвєдєва на посту президента вкрай сумнівна. "На жаль, ми бачимо цілий набір обставин, що трапляються в країні під керівництвом Мєдвєдєва, - катастрофи, теракти, неврожай, - зазначив екс-мер. - Все це не допомагає відчутним результатам його роботи як президент, коли він звертається до свого народу і каже: дивіться, я справжній президент".

За словами Лужкова, Мєдвєдєв "когось звільняє, когось переставляє, якісь паперові проекти пропонує, але ці речі сприймаються досить скептично". "Будь-яка ініціатива хороша, але вона повинна приводити до реальних результатів, чого поки не відбулося", - упевнений Лужков.

Читайте також:

Лужков пов'язав свою відставку з виборами президента

Лужкову платитимуть 1 рубль на місяць

Російський суд відмовився скасовувати відставку Лужкова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: